Bolesnej porażki na własnym stadionie doznała Legia Warszawa w meczu 13. kolejki PKO BP Ekstraklasy ze Stalą Mielec. Honorowe trafienie Wojskowi zdobyli dopiero w 90 minucie spotkania.

Legia do meczu ze Stalą przystępowała po wyjazdowym zwycięstwie 2:1 nad Zrinjskim Mostar w Lidze Konferencji. Wcześniej poniosła cztery porażki z rzędu (trzy w lidze i z AZ Alkmaar w LK). Natomiast Stal nie wygrała żadnego z czterech ostatnich ligowych meczów (remis i trzy porażki). Obie drużyny liczyły na przełamanie w ekstraklasie.

W 34. min Gil Dias zdecydował się na strzał z dystansu, lecz piłka przeleciała nad poprzeczką. Po chwili Juergen Elitim podał do wbiegającego w pole karne Josue, który chciał przelobować bramkarza, lecz przesadził z siłą zagrania.

Piłkarze Stali w 38. min wykorzystali błąd w rozegraniu obrońców Legii. W drużynie gości pierwszy celny strzał oddał Illa Szkuryn i od razu strzelił gola.

W przerwie trener Legii Kosta Runjaic dokonał dwóch zmian. Paweł Wszołek zastąpił Patryka Kuna, a Marco Burch Steve’a Kapuadiego.

Na początku drugiej połowy Gil Dias z bliska strzelił głową, lecz Mateusz Kochalski skutecznie interweniował. Piłkarze Stali przeprowadzili błyskawiczny kontratak, który wykończył Krzysztof Wołkowicz. Legioniści rzucili się do odrabiania strat, ale Kochalski obronił każdy z celnych strzałów gospodarzy. Było tak choćby w 62. min, gdy Slisz uderzył zza pola karnego.

Wprowadzony z ławki rezerwowych Blaz Kramer z bliska strzelił głową, a potem dobił, lecz w obu przypadkach Kochalski był górą. Słoweński napastnik stanął przed kolejną szansą, ale uderzył obok lewego słupka.

Legioniści nie mogli przechytrzyć nisko ustawionej obrony Stali, a goście w 84. min przeprowadzili zabójczą kontrę, którą wykończył Koki Hinokio. W 90. min Wszołek podał do Kramera, który ustalił wynik na 1:3.

Wicemistrzowie Polski ponieśli czwartą z rzędu porażkę w lidze. Wcześniej ulegli Śląskowi Wrocław 0:4, Rakowowi Częstochowa 1:2 i Jagiellonii Białystok 0:2.
Stal po zwycięstwie nad Legią ma 15 pkt i awansowała na 10. miejsce. Natomiast Legia z dorobkiem 20 pkt jest szósta, choć ma do rozegrania jedno zaległe spotkanie.

Legia Warszawa - PGE FKS Stal Mielec 1:3 (0:1).

Bramki: 0:1 Ilja Szkurin (38), 0:2 Krzysztof Wołkowicz (50), 0:3 Koki Hinokio (84), 1:3 Blaz Kramer (90).

Żółta kartka - Legia Warszawa: Steve Kapuadi, Bartosz Slisz, Artur Jędrzejczyk, Blaz Kramer. PGE FKS Stal Mielec: Krzysztof Wołkowicz.

Sędzia: Karol Arys (Szczecin). Widzów: 23314.

Legia Warszawa: Kacper Tobiasz - Steve Kapuadi (46. Marco Burch), Artur Jędrzejczyk, Yuri Ribeiro - Gil Dias, Bartosz Slisz (74. Igor Strzałek), Juergen Elitim, Patryk Kun (46. Paweł Wszołek) - Josue, Tomas Pekhart (66. Blaz Kramer), Ernest Muci (66. Marc Gual).

PGE FKS Stal Mielec: Mateusz Kochalski - Bert Esselink, Mateusz Matras, Leandro - Alvis Jaunzems, Michał Trąbka (90+3. Rafa Santos), Matthew Guillaumier, Krystian Getinger - Maciej Domański, Ilja Szkurin (90+2. Kai Meriluoto), Krzysztof Wołkowicz (76. Koki Hinokio).