Na 19. pozycję awansowała Polska w klasyfikacji medalowej igrzysk olimpijskich Tokio 2020 po tym, jak nasi sportowcy wywalczyli w środę aż cztery medale. Liderami rankingu pozostają Chińczycy.

Wiele radości dostarczyli kibicom w środę polscy sportowcy.

Najpierw srebro wywalczyły nasze żeglarki Agnieszka Skrzypulec i Jolanta Ogar-Hill, startujące w klasie 470.

Później po brąz sięgnął w biegu na 800 m Patryk Dobek.

Na koniec zaś cieszyliśmy się z dwóch medali w rzucie młotem: Wojciech Nowicki wywalczył złoto, Paweł Fajdek zdobył brąz!

Również dzień wcześniej biało-czerwoni sięgnęli w Tokio po cztery krążki.

Najpierw srebro zdobyły w kajakarskich regatach w K2 500 m Karolina Naja i Anna Puławska. Później z brązu cieszył się zapaśnik Tadeusz Michalik, walczący stylem klasycznym w kategorii 97 kg. Wisienką na torcie były zaś dwa krążki wywalczone przez nasze młociarki: Anita Włodarczyk zdobyła złoto - i jest to jej trzeci złoty medal olimpijski w karierze! - zaś Malwina Kopron sięgnęła po brąz.

Wcześniej natomiast cieszyliśmy się z dwóch krążków.

W poprzednią środę srebro zdobyła nasza wioślarska czwórka podwójna w składzie: Agnieszka Kobus-Zawojska, Marta Wieliczko, Maria Sajdak i Katarzyna Zillmann, zaś w ostatnią sobotę po złoto sięgnęła nasza sztafeta mieszana 4x400 m: Karol Zalewski, Natalia Kaczmarek, Justyna Święty-Ersetic i Kajetan Duszyński.

Klasyfikacja medalowa Tokio 2020: Polska pnie się w górę

Jeszcze w poniedziałek Polska zajmowała w klasyfikacji medalowej 42. miejsce. W ciągu 24 godzin, dzięki czterem wtorkowym krążkom, awansowaliśmy w tym zestawieniu aż o 20 pozycji: na 22. miejsce.

Po zakończeniu środowych zmagań wspięliśmy się zaś jeszcze o trzy oczka: na 19. pozycję.

Niezmienne pozostawało natomiast podium klasyfikacji medalowej: Chiny przed Stanami Zjednoczonymi i Japonią.

Igrzyska olimpijskie Tokio 2020. Klasyfikacja medalowa (po 242 z 339 konkurencji):