Reprezentacja Polski w piłce nożnej plażowej kobiet przegrała w Tarnowie z Hiszpanią 2:3 w półfinale igrzysk europejskich i w sobotę zmierzy się o brązowy medal z Portugalią. Mężczyźni, po porażce z Mołdawią 6:8, zagrają o siódme miejsce z Ukrainą.

Obie bramki dla Polski padły w 14. minucie, a zdobyły je Wiktoria Kaczmarek i Dominika Dewicka. Biało-Czerwone prowadziły 2:1, ale pięć minut później wyrównała Cristina Gonzalez, a w 22. minucie zwycięskiego gola strzeliła Andrea Alcaide. Trzecia tercja nie zmieniła już wyniku.

W sobotnim finale rywalkami Hiszpanek będą Ukrainki, a Polki zmierzą się o brąz z Portugalkami, z którymi w czwartek w fazie grupowej przegrały 1:2.

W turnieju pań wystąpiło tylko sześć drużyn. Biało-Czerwonym do awansu do półfinału wystarczyło zwycięstwo nad Czeszkami 5:1.

Gorzej poszło mężczyznom (w turnieju panów wystąpiło osiem drużyn). W fazie grupowej Polacy wygrali z Azerbejdżanem 7:2 oraz przegrali z Hiszpanią 1:6 i z Portugalią 2:6. W piątek w meczu o miejsca 5-8 ulegli Mołdawii 6:8, mimo że prowadzili 6:4. Bramki dla gospodarzy zdobyli: Daniel Baran - dwie, Jakub Jesionowski, Mateusz Kiklaisz, Patryk Pietrasiak i Filip Gac.

W finale zagrają Szwajcarzy, a ich rywalami będą Hiszpanie lub Włosi.