Polskie tenisistki i Hubert Hurkacz wiedzą już, z kim zagrają w pierwszej rundzie wielkoszlemowego French Open. Najtrudniejszą przeprawę będzie miała Magdalena Fręch, która zmierzy się z rozstawioną z nr 10 Rosjanką Darią Kasatkiną.

Liderka światowego rankingu Iga Świątek, która będzie bronić tytułu, w pierwszej rundzie wielkoszlemowego French Open zmierzy się z kwalifikantką.

Magda Linette trafiła na rozstawioną z numerem 17. Ludmiłę Samsonową, a Magdalena Fręch zagra z inną Rosjanką - Darią Kasatkiną (nr 10.).

Jeśli najlepsza polska tenisistka awansuje do drugiej rundy, to zmierzy się w niej albo z byłą liderką listy WTA Japonką Naomi Osaką, albo Włoszką Lucią Bronzetti.

W kwalifikacjach odpadła Katarzyna Kawa.

Zmagania w zasadniczej części turnieju rozpoczną się w niedzielę. W dwóch poprzednich edycjach triumfowała Iga Świątek.

tenisiści

Rozstawiony z numerem ósmym Hubert Hurkacz udział w tegorocznej edycji wielkoszlemowego French Open w Paryżu zacznie od meczu z tenisistą z kwalifikacji.

Jeśli najlepszy polski tenisista awansuje do drugiej rundy, to zmierzy się w niej albo z Amerykaninem Brandonem Nakashimą, albo z jego rodakiem Nicolasem Moreno De Alboranem.

W ubiegłym roku w Paryżu wrocławianin dotarł do trzeciej rundy. Jego najlepszym wynikiem na kortach Rolanda Garrosa jest 4. runda w 2022 roku.

Tytułu broni Serb Novak Djoković. Jego pierwszym rywalem będzie Francuz Pierre-Hugues Herbert.

W pierwszej rundzie nie zabraknie szlagierów. 14-krotny zwycięzca w Paryżu Hiszpan Rafael Nadal zagra z rozstawionym z numerem czwartym Niemcem Alexandrem Zverevem.