Doświadczony włoski obrońca Leonardo Bonucci, obecnie piłkarz tureckiego Fenerbahce, zakończy karierę po niedzielnym meczu z Istanbulsporem w ostatniej kolejce tureckiej ekstraklasy - poinformował klub, w którym występuje też Sebastian Szymański.

"Nasz trener Ismail Kartal i nasi zawodnicy podarowali podpisaną przez cały zespół koszulkę Fenerbahce Leonardo Bonucciemu, który jutro zakończy piłkarską karierę" - napisano na oficjalnym koncie klubu na Facebooku w sobotę wieczorem. Zamieszczono także zdjęcie, w którego centralnym punkcie znalazł się wzruszony i trzymający prezent Włoch.

37-letni obrońca większość kariery spędził w Juventusie, w którym występował od 2010 do 2023 roku (z przerwą na sezon 2017/18 w Milanie). Ze "Starą Damą" m.in. osiem razy wywalczył mistrzostwo Włoch, a raz z Interem Mediolan - na początku swojej kariery, w 2006 roku.

Na rundę jesienną kończącego się sezonu przeniósł się do Unionu Berlin, a w styczniu trafił do Fenerbahce, ale kontuzje nie pozwoliły mu na regularne występy.

Jako reprezentant Włoch rozegrał 121 meczów i strzelił osiem goli. W 2021 roku wywalczył mistrzostwo Europy, a w 2012 - na stadionach Polski i Ukrainy - wicemistrzostwo.

Przed ostatnią kolejką Fenerbahce ma 96 punktów i traci trzy do lokalnego rywala Galatasaray.

Drużyna Leonardo Bonucciego i Sebastiana Szymańskiego wciąż ma jednak szansę na tytuł mistrzowski, bo ma lepszy bilans spotkań bezpośrednich z liderem, który zmierzy się na wyjeździe z Konyasporem. Mecze rozpoczną się o godz. 18:00.