Joanna Wołosz, Malwina Smarzek oraz Magdalena Jurczyk znalazły się w 14-osobowym składzie Polski na drugi turniej Ligi Narodów siatkarek, który w dniach 28 maja - 2 czerwca rozegrany zostanie w amerykańskim Arlington. Zabraknie m.in. kontuzjowanej Agnieszki Korneluk.

Selekcjoner Stefano Lavarini dokonał kilku korekt w składzie w porównaniu do inauguracyjnego turnieju, rozegrany w ubiegłym tygodniu w tureckiej Antalyi. Do Stanów Zjednoczonych poleci najbardziej doświadczona reprezentantka kraju, rozgrywająca Joanna Wołosz, która najpóźniej zakończyła ligowy sezon. Siatkarka Doc Prosseco Imoco Conegliano jeszcze na początku maja rywalizowała w finale Ligi Mistrzyń - jej zespół pokonał Allianz Vero Volley Mediolan 3:2. Wołosz zastąpi Marlenę Kowalewską.

W składzie znalazły się też dwie nowe środkowe PGE Rysice Rzeszów Magdalena Jurczyk oraz Weronika Centka, które zastąpią Kamilę Witkowską i Agnieszkę Korneluk. Ta ostatnia podczas turnieju w Turcji nabawiła się urazu i nie wystąpiła w ostatnim meczu z Japonią.

W miejsce Moniki Gałkowskiej na pozycji atakującej zagra Smarzek, która jeszcze nie tak dawno była jedną z liderek reprezentacji. Lavarini powołał dwie nowe przyjmujące - Monikę Fedusio i Martynę Czyrniańską, które zastąpią Julitę Piasecką i Paulinę Damaske.

W Arlington Biało-Czerwone zmierzą się z Serbią (wtorek 28 maja, 23:00), Koreą Południową (czwartek 30 maja, 19:30), Niemcami (piątek 31 maja, 20:00) oraz Stanami Zjednoczonymi (sobota 1 czerwca, 23:30).

Polki są liderkami po pierwszej rundzie, w czterech meczach zanotowały komplet zwycięstw nie tracąc nawet seta. Podopieczne Lavariniego pokonały kolejno Włochy, Francję, Holandię i Japonię.

Skład reprezentacji Polski na turniej LN w Arlington:

rozgrywające: Joanna Wołosz, Katarzyna Wenerska;

środkowe: Weronika Centka, Magdalena Jurczyk, Joanna Pacak, Klaudia Alagierska-Szczepaniak;

przyjmujące: Martyna Czyrniańska, Monika Fedusio, Martyna Łukasik, Natalia Mędrzyk;

atakujące: Malwina Smarzek, Magdalena Stysiak;

libero: Justyna Łysiak, Aleksandra Szczygłowska.