Iga Świątek nadal jest zdecydowaną liderką światowego rankingu tenisistek. W najlepszej "10" nastąpiła tylko jedna zmiana - 10. jest teraz Amerykanka Danielle Collins, która wypchnęła z Top 10 Łotyszkę Jelenę Ostapenko. Niezmiennie ósmy jest z kolei w zestawieniu tenisistów Hubert Hurkacz.

Iga Świątek rozpoczęła 105. tydzień jako liderka światowego rankingu tenisistek i zajmuje 9. miejsce w klasyfikacji zawodniczek najdłużej otwierających zestawienie WTA.

Ranking opublikowano w niedzielę, bo tego dnia rozpoczyna się wielkoszlemowy French Open w Paryżu, w którym Iga Świątek będzie walczyła o trzeci triumf z rzędu i czwarty w karierze.

Za Polką plasują się Aryna Sabalenka i Amerykanka Coco Gauff. Jej rodaczka, Danielle Collins, z Top 10 wypchnęła Łotyszkę Jelenę Ostapenko.

W zestawieniu 46. pozycję zajmuje Magda Linette (awans o cztery pozycje), a 49. jest Magdalena Fręch (awans o pięć miejsc).

W rankingu WTA Race, który wyłoni osiem uczestniczek kończącego sezon turnieju WTA Finals, Iga Świątek również jest na czele. Druga jest Aryna Sabalenka, a trzecia reprezentująca Kazachstan Jelena Rybakina.

Bez zmian w najlepszej "10" rankingu mężczyzn

Jeśli chodzi o ranking tenisistów, to w najlepszej "10" nie zaszły żadne zmiany - Hubert Hurkacz nadal zajmuje ósme miejsce, a liderem jest Serb Novak Djoković, który rozpoczął 427. tydzień jako numer jeden i śrubuje własny rekord.

Na Serbem kolejne pozycje niezmiennie zajmują Włoch Jannik Sinner i Hiszpan Carlos Alcaraz.

W rankingu ATP Race to Turin, który wyłoni ośmiu uczestników kończącego sezon turnieju ATP Finals, zdecydowanym liderem pozostaje włoski tenisista.

Drugą pozycję zajmuje Niemiec Alexander Zverev, a trzecią Rosjanin Daniił Miedwiediew. Hubert Hurkacz wciąż jest jedenasty.