300 tysięcy podpisów pod swoją kandydaturą złoży w czwartek w Państwowej Komisji Wyborczej Szymon Hołownia - dowiedział się dziennikarz RMF FM Kacper Wróblewski. Na wspólnej konferencji prasowej przed PKW marszałka Sejmu ma wspierać nieobecny ostatnio w kampanii lider PSL, wicepremier i szef MON Władysław Kosiniak-Kamysz.
Już od wielu miesięcy sondaże jasno pokazują, że Szymon Hołownia nie ma szans na wejście do II tury wyborów prezydenckich. Jednocześnie marszałek Sejmu ma pracować na jak najlepszy wynik, który może okazać się jedną z kart np. przy planowanej rekonstrukcji rządu.
W ostatnim sondażu Opinia24 dla RMF FM Szymon Hołownia notuje poparcie na poziomie 5,7 procent, będąc daleko za plecami Sławomira Mentzena z Konfederacji (18,9 procent).
Partyjny sondaż Opinia24 dla RMF FM też nie napawa optymizmem polityków Polski 2050, ponieważ wynik 6,7 proc. nie dawałby Trzeciej Drodze (PL2050+PSL) przepustki do Sejmu. Dlatego też Szymon Hołownia zamierza budować jak najsilniejszą pozycję nie tylko przed wyborami prezydenckimi. Kilka dni temu przekazał, że wybiera się na urlop.


