​Nie milkną komentarze dotyczące stanu zdrowia Władimira Putina. Po raz kolejny kamery zarejestrowały jego dziwne zachowanie. Na nagraniu udostępnionym przez agencję NEXTA widać, że prezydent Turcji podtrzymywał rosyjskiego przywódcę za rękę. Do tego zdarzenia doszło podczas szczytu Szanghajskiej Organizacji Współpracy w Samarkandzie w Uzbekistanie.

W czwartek odbył się szczyt Szanghajskiej Organizacji Współpracy w Uzbekistanie, m.in. z udziałem przywódców Rosji, Turcji, Białorusi, Azerbejdżanu, Iranu, Kirgistanu czy Pakistanu. To właśnie podczas tego spotkania zarejestrowano nagranie pokazujące dziwną sytuację

Władimir Putin i Recep Erdoğan przechodzą przez hall w tłumie innych uczestników szczytu. Prezydent Turcji idzie blisko Putina i trzyma go pod ramię. Wygląda to tak, jakby przywódca Rosji miał problemy z chodzeniem.  

To nie pierwsze takie zachowanie Putina

Podczas minionego lata Putin odwiedził muzeum wojskowe w Sankt Petersburgu w ramach obchodów Dnia Marynarki Wojennej Rosji.

Prezydent Rosji rozmawiając z córką ministra obrony Siergieja Szojgu Ksenią, próbuje odgonić od twarzy komara. Ten lata po prawej stronie jego twarzy, ale Putin pozbywa się go lewą ręką. W tym czasie jego prawa dłoń zwisa bezwładnie przy boku. Następnie prezydent Rosji delikatnie utyka.

To nagranie wzbudziło kolejne spekulacje dotyczące jego zdrowia. Wcześniej znane było nagranie, na którym Putin kurczowo i nienaturalnie trzymał się stołu, miał też dziwne ruchy nogą.

Zgarbiony Putin chwyta blat stołu

W kwietniu 2022 roku w sieci pojawiło się nagranie prezydenta Rosji z ministrem obrony Siergiejem Szojgu. Nagranie, które zostało udostępnione w mediach ma 12 minut. Przez cały czas Szojgu z Putinem siedzą przy stole. Putin jest zgarbiony i cały czas trzyma się stołu. Jego kciuk od czasu do czasu drga. W niektórych momentach widać też dziwny ruch nogą prezydenta Rosji.

Prof. Eric Bucy ekspert od mowy ciała powiedział wtedy "The Sun", że Putin nie wygląda na zdrowego człowiekaTo nie jest portret zdrowego Putina, wygląda na coraz słabszego i ledwo utrzymuje się prosto przy stole. Nogi Putina wydają się dość cienkie, jakby cierpiał na utratę wagi, lub utratę mięśni. Wzdęcie na twarzy sugeruje niezdrowy wygląd, zwłaszcza w porównaniu ze zdjęciami Putina sprzed kilku lat - powiedział.

Była brytyjska parlamentarzystka Louise Mensch stwierdziła, że prezydent Rosji ma chorobę Parkinsona. Przywołała informacje brytyjskich mediów, która twierdziły w 2020 roku, że Putin cierpi na tę chorobę.