Christian Eriksen „nie miał żadnych problemów z sercem” – oświadczył były lekarz klubowy Duńczyka, dr Sanjay Sharma, który współpracował z piłkarzem za czasów jego gry w Tottenhamie Hotspur, a więc jeszcze w ubiegłym roku. W sobotę w czasie meczu Euro 2020 z Finlandią Eriksen zasłabł na boisku, musiał być reanimowany.

Dramatyczne wydarzenia rozegrały się tuż przed końcem pierwszej połowy rozgrywanego w Kopenhadze spotkania. W 43. minucie Christian Eriksen - najbardziej znany duński piłkarz ostatnich lat - zasłabł, bez kontaktu z rywalem osunął się na ziemię.

29-latek długo był reanimowany na murawie, później zwieziono go na noszach i przetransportowano do szpitala.

Akcja ratowników na szczęście się powiodła: Eriksen odzyskał świadomość, jego stan jest stabilny, oddycha samodzielnie. Rozmawiał nawet z kolegami z drużyny, których poprosił o dokończenie meczu.

Przeprowadzone w szpitalu badania wykazały że 29-latek przeszedł zawał serca.

Były lekarz Christiana Eriksena: Pomyślałem: "O mój Boże! Czy było coś, czego nie widzieliśmy?"

Teraz nt. stanu zdrowia piłkarza odniósł się dr Sanjay Sharma, który współpracował z Christianem Eriksenem za czasów jego gry w Tottenhamie Hotspur: Duńczyk występował w tym londyńskim zespole w latach 2013-20, od półtora roku jest piłkarzem Interu Mediolan.

"Moim zadaniem (w Tottenhamie - przyp. RMF) było przeprowadzanie badań w każdym sezonie. Więc z pewnością do 2019 roku było dobrze, bez widocznej wady serca. Mogę za to ręczyć, ponieważ wykonywałem testy" - stwierdził kardiolog ze szpitala św. Jerzego w Londynie.

Przyznał, że widok upadającego na ziemię Eriksena przez chwilę wzbudził jego obawy, czy jego zespół czegoś nie przeoczył.

"Pomyślałem: ‘O mój Boże! Czy było coś, czego nie widzieliśmy?’. Ale spojrzałem na wszystkie wyniki badań i wszystko wyglądało idealnie" - podkreślił dr Sharma.

Mecz Dania - Finlandia został wznowiony po prawie dwóch godzinach, Duńczycy przegrali 0:1.

Kolejne spotkanie rozegrają w czwartek: w Kopenhadze zmierzą się z Belgią, która w sobotę pokonała Rosję 3:0.

/RMF FM
/RMF FM
Po jeszcze więcej informacji odsyłamy Was do naszego nowego internetowego Radia RMF24.pl:

Słuchajcie online już teraz!

Radio RMF24.pl na bieżąco informuje o wszystkich najważniejszych wydarzeniach w Polsce, Europie i na świecie.