Słowacy „to groźna ekipa” – tak o pierwszym przeciwniku biało-czerwonych na Euro 2020 mówił na konferencji prasowej w Gdańsku piłkarz reprezentacji Polski Kamil Jóźwiak. Odnosząc się do swojej roli w kadrze, stwierdził: „Chcę występować w pierwszej ‘jedenastce’, ale nie jestem żadnym jokerem trenera. Widzę się w roli motoru napędowego zespołu”. W rozmowie z dziennikarzami zadeklarował również: „Mogę zapewnić, że do Euro będziemy optymalnie przygotowani”.

Swój pierwszy mecz na Euro 2020 Polacy rozegrają w najbliższy poniedziałek, 14 czerwca: zmierzą się wówczas ze Słowacją. Pięć dni później powalczą z Hiszpanią, a 23 czerwca, na zakończenie rywalizacji w fazie grupowej, spotkają się ze Szwecją.

Mecze Polaków na Euro 2020

Datagodzina miejsce
14 czerwca 202118:00Polska – SłowacjaSankt Petersburg
19 czerwca 202121:00Hiszpania – PolskaSewilla
23 czerwca 202118:00Szwecja – PolskaSankt Petersburg

Na dwa dni przed pierwszą potyczką Kamil Jóźwiak podkreślał na konferencji prasowej, że reprezentacja Słowacji to groźny przeciwnik.

"Widziałem kilka spotkań Słowaków, to groźna ekipa. Mają w składzie kilka indywidualności, są mocni w kontrataku" - zauważył i dodał, że "na pewno jest to rywal, na którego trzeba bardzo uważać".

Zawodnik angielskiego Derby County podkreślił, że gra w reprezentacji Polski była jego wielkim marzeniem i że chciałby być "motorem napędowym" drużyny, o ile to możliwe: już w meczu ze Słowacją.

"Chcę występować w pierwszej ‘jedenastce’, ale nie jestem żadnym jokerem trenera. Widzę się w roli motoru napędowego zespołu. Chcę wygrywać z rywalami pojedynki jeden na jeden, stać mnie na to, jestem szybki" - mówił.

Pytany o spekulacje nt. pozycji, na której powinien zagrać, Jóźwiak stwierdził, że nominalnie jest skrzydłowym.

"Pozycja wahadłowego jest ciekawa, daje sporo możliwości. Ja w trakcie kariery byłem wystawiany z prawej i lewej strony, jestem do takiej rotacji przyzwyczajony. Strona nie ma dla mnie specjalnego znaczenia" - zaznaczył.

Piłkarz odniósł się również do ostatniego sparingu polskiej kadry: meczu z Islandią, zakończonego remisem 2:2. Przyznał, że "czegoś nam w tym spotkaniu jeszcze brakowało", ale zaznaczył również, że po kilku kolejnych dniach treningów zespół jest już generalnie w lepszej dyspozycji.

"Sporo uwagi poświęciliśmy treningowi stałych fragmentów, pracowaliśmy nad dyspozycją fizyczną. Ale oczywiście Słowacja to będzie zupełnie inny rywal niż Islandia, na pewno czeka nas o wiele trudniejsze zadanie" - mówił.

"Wszyscy mamy sobą trudny sezon, ale mogę zapewnić, że do Euro będziemy optymalnie przygotowani" - podsumował Kamil Jóźwiak.

/RMF FM
/RMF FM
Po jeszcze więcej informacji odsyłamy Was do naszego nowego internetowego Radia RMF24.pl:

Słuchajcie online już teraz!

Radio RMF24.pl na bieżąco informuje o wszystkich najważniejszych wydarzeniach w Polsce, Europie i na świecie.