„Myślę, że mecz ze Słowacją jest kluczowy” – tak o pierwszej potyczce reprezentacji Polski w rozpoczynającym się dzisiaj Euro 2020 mówił na konferencji prasowej Maciej Rybus. Jak wyjaśniał, chodzi o to, „żeby sobie ustawić sytuację w grupie, żeby nie było później jakiegoś niepotrzebnego ciśnienia”. O samych Słowakach mówił: „Jest to ciekawa drużyna, ma doświadczenie turniejowe”.

Swój pierwszy mecz na Euro 2020 Polacy rozegrają w najbliższy poniedziałek, 14 czerwca: zmierzą się wówczas właśnie ze Słowacją. Pięć dni później powalczą z Hiszpanią, a 23 czerwca, na zakończenie rywalizacji w fazie grupowej, spotkają się ze Szwecją.

Mecze Polaków na Euro 2020

Datagodzina miejsce
14 czerwca 202118:00Polska – SłowacjaSankt Petersburg
19 czerwca 202121:00Hiszpania – PolskaSewilla
23 czerwca 202118:00Szwecja – PolskaSankt Petersburg

W czasie dzisiejszej konferencji prasowej - w dniu rozpoczęcia mistrzostw - Maciej Rybus przyznał, że kluczowe znaczenie będzie miał dla naszej kadry właśnie mecz ze Słowakami.

"Zawsze pierwszy mecz jest kluczowy: żeby sobie ustawić sytuację w grupie, żeby nie było później jakiegoś niepotrzebnego ciśnienia - jak to miało miejsce na mistrzostwach świata w Rosji" - mówił.

Zaznaczył równocześnie, że potyczka ze Słowacją nie będzie łatwa.

"Jest to ciekawa drużyna, jest doświadczona - kilku zawodników, trzech czy czterech, grało nawet w mistrzostwach świata w RPA, tak że mają doświadczenie turniejowe. Nie będzie to łatwy mecz, żaden mecz na mistrzostwach takiej rangi nie jest łatwy" - stwierdził.

"Dopiero dzisiaj mieliśmy pierwszą odprawę poświęconą tej drużynie i także trening podporządkowany był pod mecz ze Słowacją. Wiemy jakim gra ustawieniem, ale o personaliach nie chcę mówić, bo przez najbliższe dni będziemy mieli więcej informacji. Oglądałem natomiast mecz Słowaków z Austrią. Widać, że to ciekawa i doświadczona drużyna, bo kilku jej zawodników grało nawet na mistrzostwach świata w RPA w 2010 roku i ma turniejowe obycie" - skomentował.

Program specjalny dla kibiców. Zobacz:

Rybus przyznał, że w dwóch zakończonych remisami meczach sparingowych przed Euro - z Rosją i Islandią - "nie wyglądało to tak, jak wy byście oczekiwali, tak, jak my byśmy tego chcieli". "Ale mam nadzieję, że na mistrzostwach forma całego zespołu będzie dobra i będziecie cieszyć się naszą grą" - dodał.

Podkreślał dobrą atmosferę w kadrze.

"Jest fajna atmosfera: na treningach, w hotelu. Widać, że ta grupa jest zwarta, jestem pewien, że tutaj jeden pójdzie za drugim w ogień. A to na pewno pomoże nam na boisku, w meczach" - podkreślił Maciej Rybus.

"Treningi w Opalenicy były bardzo ciężkie i za wcześnie, aby nasza forma była optymalna. Te wyniki nie zmąciły jednak dobrej atmosfery i apeluję o spokój. Przed poprzednimi mistrzostwa Europy we Francji rezultaty meczów towarzyskich nie napawały optymizmem, a jak było na turnieju, każdy wie. Na razie trzeba do tego spokojnie podchodzić i nie panikować. Mam nadzieję, że dyspozycja zespołu na mistrzostwach będzie odpowiednia. Wiemy czego oczekuje trener Sousa i trzeba to tylko przełożyć na boisku" - dodał.

Faworyta całego turnieju doświadczony piłkarz upatruje we Francuzach. "Oni mają obecnie najlepsze pokolenie. Są w stanie wystawić dwa równorzędne składy i nie byłoby widać różnicy w ich grze. My natomiast możemy zdziałać wszystko. To jest sport, piłka nożna i wszystko się może zdarzyć" - podsumował. 

/RMF FM
/RMF FM
Po jeszcze więcej informacji odsyłamy Was do naszego nowego internetowego Radia RMF24.pl:

Słuchajcie online już teraz!

Radio RMF24.pl na bieżąco informuje o wszystkich najważniejszych wydarzeniach w Polsce, Europie i na świecie.
Opracowanie: