Magda Linette w drugiej rundzie turnieju tenisowego WTA we francuskim Rouen. Polska tenisistka w dwóch setach - 7:6, 6:1 - pokonała reprezentantkę gospodarzy Elsę Jacquemot.

Magda Linette, zajmująca 60. miejsce w światowym rankingu, miała problemy tylko w pierwszym secie ze sklasyfikowaną dopiero na 157. pozycji rywalką.

W drugiej partii polska tenisistka nie dała już szans reprezentantce gospodarzy.

Spotkanie trwało godzinę i 39 minut.

Kto będzie rywalką Linette w drugiej rundzie?

W drugiej rundzie przeciwniczką Polki będzie rozstawiona z numerem ósmym Rosjanka Anna Blinkowa (45.) lub Serbka Natalija Stevanovic (204.). Ich pojedynek odbędzie się we wtorek.

Tego samego dnia rozegrany zostanie "polski" meczu w deblu - Katarzyny Piter i Brytyjki Samanthy Murray z Katarzyną Kawą i Holenderką Bibiane Schoofs.