Iga Świątek z powodu kontuzji skreczowała w meczu z reprezentantką Kazachstanu Jeleną Rybakiną w ćwierćfinale turnieju WTA w Rzymie. Polska tenisistka zeszła z kortu przy stanie 2:2 w trzecim secie. Pierwszego wygrała 6:2, a w drugim uległa 6:7 (3-7). Polka doznała urazu nogi.

Po drugim secie Świątek poprosiła o przerwę medyczną i na kort wróciła z zabandażowanym udem. Początkowo wydawało się, że wszystko jest w porządku, ale po kilkunastu minutach trzeciego seta zdecydowała się zrezygnować. Dziś Polka przejdzie badania.

Znakomity początek Igi Świątek i... dzwoniący telefon

Świątek zaczęła mecz doskonale, bo od wygrania czterech pierwszych gemów. Wysokie prowadzenie nie oddawało jednak przebiegu meczu. Gemy były bowiem wyrównane i kończyły się rywalizacją na przewagi. W kluczowych momentach Polka nie myliła się, a rywalka popełniała błędy.

Na początku meczu doszło też do nietypowej sytuacji. Sędzia przerwał spotkanie z powodu dzwoniącego telefonu, który jak się okazało należał do... Świątek. Zawodniczka po małym zamieszaniu zlokalizowała urządzenie w torbie i przekazała je siedzącemu na trybunach sztabowi.

Tie-break dla Rybakiny

Drugi set był festiwalem zmarnowanych szans Świątek. Zaczęła go od przełamania Rybakiny, później miała też break pointa na 5:2. Kazaszka wyszła jednak z opresji, a następnie odrobiła przełamanie. W kolejnych gemach Świątek miała jeszcze cztery break pointy, ale nie wykorzystała żadnego i potrzebny był tie-break.

W nim wyrównana walka trwała do stanu 3-3. Później Rybakina zdobyła cztery punkty z rzędu i wyrównała stan meczu. To właśnie w trakcie tie-breaka Świątek prawdopodobnie doznała urazu.

To było czwarte spotkanie tych tenisistek i trzecia w tym roku porażka podopiecznej trenera Tomasza Wiktorowskiego. Poprzednie miały miejsce w 1/8 finału Australian Open i w półfinale w Indian Wells.

W półfinale w Rzymie Rybakina zmierzy się z Łotyszką Jeleną Ostapenko. Drugą parę tworzą Rosjanka Weronika Kudermietowa i Ukrainka Anhelina Kalinina. Świątek walczyła w Rzymie o trzeci tytuł z rzędu.

28 maja rozpocznie się wielkoszlemowy turniej Rolanda Garrosa. W ubiegłym roku w Paryżu Polka była najlepsza.

Wynik meczu 1/4 finału:

Jelena Rybakina (Kazachstan, 7) - Iga Świątek (Polska, 1) - 2:6, 7:6 (7-3), 2:2 i krecz Świątek.