​Dawid Kubacki zajął czwarte miejsce w sobotnim konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich w Sapporo. Zwyciężył Austriak Stefan Kraft.

Drugi był Norweg Halvor Egner Granerud, a trzeci Japończyk Ryoyu Kobayashi, który triumfował w piątek.

Kamil Stoch został sklasyfikowany na ósmej pozycji, Piotr Żyła na dziewiątej, a trzeci na półmetku Aleksander Zniszczoł zakończył zawody na 25. miejscu.

Kubacki utrzymał prowadzenie w klasyfikacji generalnej PŚ z 1140 pkt. Drugi w zestawieniu Granerud zgromadził 1036 pkt, a trzeci Lanisek 912 pkt.

Zajmując czwarte miejsce w dzisiejszym konkursie nasz najlepszy obecnie zawodnik zakończył trwającą 10 konkursów serię z miejscami na podium w zawodach PŚ.

Konkurs rozegrano w zmiennych warunkach wietrznych, wielu zawodników sobie z nimi nie poradziło. Był wśród nich trzeci w PŚ Słoweniec Anze Lanisek, który nie awansował do serii finałowej.

Od dziś Kamil Stoch ma już 400 występów w Pucharze Świata.

Stefan Kraft wygrywając sobotni konkurs w Sapporo odniósł 27. zwycięstwo w zawodach Pucharu Świata w skokach narciarskich. 29-letni Austriak zajmuje dziewiąte miejsce w klasyfikacji wszech czasów.

Na czele zestawienia z 53 triumfami jest jego rodak Gregor Schlierenzauer, który jednak dorobku już nie powiększy, gdyż zakończył karierę. Drugi jest zmarły w 2019 roku Fin Matti Nykaenen - 46, a trzecie miejsce ex aequo zajmują z 39 wygranymi Adam Małysz i Kamil Stoch.

Najwięcej zwycięstw w konkursach PŚ (* oznaczono zawodników kontynuujących karierę):