Wspaniały poranek dla kibiców skoków! Dawid Kubacki znów na podium. Prowadzący po pierwszej serii lider Pucharu Świata zajął drugie miejsce w konkursie w japońskim Sapporo po skokach na 137 i 125,5 m. Czwarty był Kamil Stoch (133 i 123,5 m). Wygrał reprezentant gospodarzy Ryoyu Kobayashi (135 i 130 m).

Po pierwszej serii to Dawid Kubacki prowadził o 3,9 pkt. przed Kobayashim. W finale jednak Japończyk błysnął skokiem na 130 m i nie pozwolił Polakowi na zwycięstwo, wygrywając o 7,2 pkt.

Trzecie miejsce zajął Norweg Halvor Egner Granerud (130,5 i 126 m).

Na czwartej pozycji konkurs ukończył Kamil Stoch (133 i 123,5 m), a 14. był Piotr Żyła, który skakał na 131,5 oraz 124,5 m. Piąty był Austriak Stefan Kraft (130 i 132 m), a szósty - Słoweniec Anże Lanisek (130,5 i 127 m).

Po pierwszej serii odpadli: Paweł Wąsek (118 m, 33. miejsce) i Aleksander Zniszczoł (114 m, 38. miejsce).

Dziś przed konkursem Kubacki zajął drugie miejsce w kwalifikacjach, które wygrał Norweg Granerud.

W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata prowadzący Kubacki ma 1090 pkt. i o 134 pkt. wyprzedza Graneruda. Trzeci jest Lanisek, który traci do Kubackiego 178 pkt. Piąte miejsce zajmuje Żyła (567 pkt.), a siódmy jest Stoch (351 pkt.).

W Sapporo odbędą się jeszcze dwa konkursy Pucharu Świata - w sobotę o godzinie 8 polskiego czasu oraz o 2 w nocy z soboty na niedzielę.