Wisła Kraków pokonała swoją imienniczkę z Płocka 2:0 w ostatnim pojedynku 3. kolejki piłkarskiej ekstraklasy. W sobotę w najciekawszym meczu rundy BOT GKS Bełchatów pokonał Legię Warszawa 2:1.

W pierwszej połowie spotkania Wisła Kraków nie pokazała się z najlepszej strony. W decydujących momentach meczu zawodziła dokładność jej zawodników. Dobre sytuacje zmarnowali m.in. Nikola Mijailović i Jakub Błaszczykowski. Wisła Płock skupiła się natomiast na obronie dostępu do własnej bramki. Euforia zapanowała na trybunach stadionu przy ul. Reymonta w Krakowie dopiero w 55. minucie spotkania. Dokładne dośrodkowanie Błaszczykowskiego z rzutu wolnego wykończył strzałem głową Radovanović. Drugi gol dla Wisły Kraków padł 7 minut później.

W spotkaniu między BOT GKS Bełchatów a Legią Warszawa pierwszego gola zdobyli mistrzowie Polski. Bełchatów nie załamał się jednak stratą gola i dzielnie dążył do wyrównania. W 76. minucie spotkania po rzucie rożnym wyrównał Tomasz Wróbel. Już w doliczonym czasie gry padła druga bramka dla GKS-u. Bramkarza Legii w pojedynku sam na sam pokonał Garguła.

Prawdziwy festiwal strzelecki urządzili sobie w sobotę piłkarze w Lubinie. W meczu Zagłębie - Cracovia padło aż siedem goli, czyli tyle, ile w całej drugiej kolejce. Gospodarze wygrali to spotkanie 4:3, choć jeszcze w 40. minucie przegrywali 1:3. Potem nastąpiło jednak 14 minut, które wstrząsnęły drużyną z Krakowa. Dwa gole Łukasza Piszczka i bramka zdobyta przez Wojciecha Łobodzińskiego dały Zagłębiu pierwszą wygraną w nowym sezonie.

Kibice Górnika Zabrze przeżywają prawdziwą huśtawkę nastrojów. Przegrana w pierwszej kolejce w Krakowie z Wisłą, klęska u siebie z Pogonią Szczecin 0:3, a w sobotę wygrana z imienniczką z Łęcznej 2:0. Gole na wagę pierwszych punktów dla zabrzan w nowym sezonie zdobyli Arkadiusz Aleksander i Tomasz Moskal.

Nie na wszystkich stadionach kibice doczekali się goli. Bezbramkowymi remisami zakończyły się spotkania Pogoni Szczecin z Arką Gdynia oraz Odry Wodzisław z Groclinem Grodzisk Wielkopolski.

Widzew Łódź – ŁKS Łódz 2:1

Liderem tabeli jest GKS BOT Bełchatów. Na drugie miejsce awansowała Wisła Kraków.