Piłkarscy kibice w Łodzi czekali na tą chwilę od dawna. Na stadionie Widzewa Łódź odbyły się 55. derby miasta. W pierwszym od sześciu lat spotkaniu w ramach ekstraklasy lepszą okazała się drużyna gospodarzy. Widzew pokonał ŁKS 2:1.

Gospodarze objęli prowadzenie już w 9. minucie spotkania - gola zdobył wtedy Andrzej Tychowski. Na kolejną bramkę kibice Widzewa musieli czekać aż 21. minut. Wynik na 2:0 podwyższył Sasha Bogunović. Jedyną bramkę dla ŁKS-u zdobył tuż przed końcem pierwszej połowy meczu Łukasz Madej.

Druga połowa spotkania była bardzo dynamiczna. W tej części znaczną przewagę uzyskali piłkarze ŁKS-u. Kibice jednak nie doczekali się już żadnych bramek.

Widzew Łódź:

Bartosz Fabiniak - Marcin Nowak, Andrzej Tychowski, Piotr Stawarczyk, Robert Kłos (78. Bartłomiej Konieczny) - Adrian Budka, Jakub Rzeźniczak, Bartosz Iwan, Nenad Zecević - Krzysztof Sokalski (69. Piotr Kuklis), Sasza Bogunović (76. Piotr Grzelczak).

ŁKS Łódź:

Bogusław Wyparło - Sebastian Przybyszewski, Zdzisław Leszczyński (81. Adrian Świątek), Tomasz Hajto, Mariusz Magiera (46. Arkadiusz Mysona) - Łukasz Madej, Mamia Dżikija, Rafał Niżnik, Robert Kolendowicz - Ensar Arifović, Grzegorz Kmiecik (70. Sebastian Kęska

Bilans derbów Łodzi jest korzystny dla Widzewa, który w dotychczasowych 55 spotkaniach triumfował aż 26 razy. Remis odnotowano 19 razy. ŁKS zwyciężył tylko w 10 spotkaniach.