Łódzki ŁKS jest na czele tabeli po pierwszej kolejce piłkarskiej ekstraklasy. W niedzielę rozegrano dwa ostatnie mecze – Lech Poznań pokonał u siebie Wisłę Płock 3:2, zaś Odra Wodzisław wygrała 1:0 z Zagłębiem Lubin.

Mecz w Poznaniu nie zapowiadał się dla poznaniaków dobrze. W 17. minucie meczu stracili bramkę po strzale Pawła Sobczaka. Na 2:0 dla gości podwyższył w 52. minucie Żarko Belada. Gdy już wydawało się, że trzy punkty wywiozą z Poznania goście, Marcin Wasilewski strzelił kontaktową bramkę dla Lecha. 12 minut później do remisu doprowadził Piotr Reiss, zaś w ostatniej minucie spotkania wynik na 3:2 ustalił Marcin Zając. W ten sposób 3 punkty zostają w Poznaniu.

W Wodzisławiu natomiast padła tylko jedna bramka – zwycięstwo gospodarzom dał w 62. minucie Marcin Chmiest. Ostatnie sześć minut meczu Odra grała w osłabieniu po drugiej żółtej i w konsekwencji czerwonej kartce dla Dariusza Zjawińskiego.

Po pierwszej kolejce na czele tabeli jest ŁKS, za nim jest kielecka Korona, a na trzecim miejscu ex aequo GKS Bełchatów i obrońca tytułu, Legia Warszawa.