Skromne zwycięstwo odniosła Wisła Kraków w swym pierwszym meczu 1. kolejki ekstraklasy – „Biała Gwiazda” wygrała z Górnikiem Zabrze 1:0. W Warszawie Legia pokonała Cracovię 3:1.

W meczu w Warszawie gola dla krakowian już w 10. minucie spotkania zdobył Piotr Giza. Wyrównać udało się Eltonowi, na minutę przed końcem pierwszej połowy. W 47. minucie drugiego gola dla gospodarzy zdobył Hugo. W 73. minucie na 3:1 podwyższył z rzutu karnego Roger.

Wcześniej w Krakowie Wisła pokonała zabrzan 1:0. Jedyną bramkę jeszcze w pierwszej połowie strzelił z rzutu karnego Cleber. Wicemistrzowie Polski nie zachwycili i skromne zwycięztwo w pełni oddaje przebieg meczu. Najbardziej waleczny był Jean Paulista; cieniem samego siebie był natomiast Radosław Sobolewski. Jednak podstawowym problemem Wisły w rozgrywkach ligowych może być brak rasowego napastnika, pokroju Macieja Żurawskiego czy Tomasza Frankowskiego.

W pozostałych spotkaniach GKS Bełchatów pokonał na wyjeździe zespół z Łęcznej 3:1, Arka Gdynia przegrała u siebie z Koroną Kielce 0:3, a ŁKS wysoko, bo aż 4:0 zwyciężył Pogoń Szczecin.