Pasjonaci układania kostki Rubika na czas zrzeszeni są w prężnie działającej społeczności speedcuberów. Ta kilkutysięczna grupa miłośników logicznych łamigłówek spotyka się na kilkudziesięciu oficjalnych zawodach. Tegoroczny Puchar Polski w Speedcubignu staje się nie tylko okazją do sprawdzenia swoich umiejętności, ale też do promocji atrakcyjnej formy aktywności - jaką są logiczne układanki.

Wprowadzone w związku z pandemią koronawirusa ograniczenia w organizowaniu wydarzeń sportowych, skłoniły społeczność speedcuberów do przeniesienia rywalizacji do internetu. W dniach 27-28 marca br. odbyły się pierwsze w Polsce internetowe zawody w speedcubingu, w których wzięło udział 237 zawodników. Najszybsze ułożenie kostki Rubika w turnieju trwało zaledwie 4,93 sekundy.

W związku z dużym zainteresowaniem i pozytywnym odbiorem internetowych zawodów, rusza cykl zawodów Puchar Polski Online 2020! Będzie to 6 wydarzeń online w 2020 roku, które odbędą się od maja do grudnia.

Kalendarium wydarzeń:
6-9 maja
10-13 czerwca
22-25 lipca
26-29 sierpnia
7-10 października
2-5 grudnia

Zawody będą się odbywały przy użyciu aplikacji do połączeń internetowych, a zwodnicy będą układać kostkę pod okiem sędziów, którzy dzięki video konferencji, będą czuwali nad przebiegiem zawodów.

Wszystkie informacje o zawodach znajdziecie na stronie organizatora  

Klasyfikacja podzielona została na grupy wiekowe, a udział w zawodach mogą wziąć już osoby poniżej 8 roku życia.