Pracownicy Polskich Kolei Linowych przygotują na Kasprowym Wierchu trasy dla narciarzy. Polskie Koleje Linowe na ferie zimowe otwierają trasy narciarskie w Dolinie Gąsienicowej i Goryczkowej - informuje Marta Grzywa z biura prasowego PKL.

Do Zakopanego i na Kasprowy Wierch wróciła zima. Dlatego już od najbliższego weekendu PKL planują udostępnić trasę w Dolinie Gąsienicowej - podaje portal 24tp.pl.

Jak informuje Marta Grzywa, PKL w każdym ze swoich ośrodków na czas ferii przygotowały także zimowe atrakcje, które sprawią, że odpoczynek w górach będzie jeszcze przyjemniejszy i ciekawszy.

Kasprowy Wierch to także najwyżej położona stacja narciarska w kraju. Wizyta na stoku jest nieodłącznym elementem ferii zimowych, dlatego na miłośników szusowania już od 14 stycznia czekać będzie prawdziwa gratka.  PKL planuje otwarcie trasy narciarskiej w Dolinie Gąsienicowej, której długość wynosi 1200 metrów.  

Ze względu na ocieplenie ten sezon narciarski pozostawia wiele do życzenia, natomiast bardzo cieszymy się, że śnieg ponownie pojawił się w Tatrach - mówi  Patryk Białokozowicz z zarządu PKL. Trwają przygotowania, by uruchomić  od 14 stycznia trasę narciarską w Dolinie Gąsienicowej.