Uniwersytecki Szpital Kliniczny we Wrocławiu ograniczył odwiedziny chorych przebywających na oddziałach. Obostrzenia będą obowiązywały do odwołania, a zostały wprowadzone w związku z rosnącą liczną zachorowań na grypę.

"Niestety w związku z aktualną sytuacją dotyczącą wzrostu zachorowań na grypę, a także podejrzeń dotyczących zachorowań grypopodobnych i ostrych zakażeń górnych dróg oddechowych oraz ze względu na stale pojawiające się przypadki zakażenia Covid-19, w trosce o naszych Pacjentów - ograniczone są odwiedziny rodzin i osób bliskich w Szpitalu" - czytamy w komunikacie Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu.  

O czym muszą pamiętać odwiedzający?

W związku z wprowadzonymi ograniczeniami odwiedziny odbywają się wyłącznie w godzinach 15-17, do jednego pacjenta może przyjść tylko jedna osoba z zewnątrz, a na sali chorych mogą przebywać maksymalnie dwie osoby odwiedzające.

W szpitalu obowiązuje nakaz stosowania maseczek ochronnych, zasłaniających usta i nos.

Osoby odwiedzające nie mogą mieć żadnych objawów choroby, zwłaszcza zakażenia dróg oddechowych. Odwiedziny mogą trwać nie dłużej niż 30 minut.

Niedzielski: Epidemia grypy wyhamowuje

W ostatnich dziewięciu dniach grudnia mamy lekkie wyhamowanie epidemii grypy - dziennie notowaliśmy średnio 43,2 tys. zakażeń - napisał we wtorek na Twitterze minister zdrowia Adam Niedzielski.

Zdaniem ministra zdrowia, do wyhamowania epidemii w grupie dzieci do 14 lat przyczyniła się przerwa świąteczno-noworoczna w zajęciach w szkole.

Niedzielski poinformował, że we wtorek o godzinie 9.00 w Ministerstwie zdrowia zbierze się sztab w sprawie grypy.