Jest takie miejsce w Polsce, gdzie mieszkańcy nie muszą wyjeżdżać na majówkę, bo... mieszkają w Majówce. Mowa o wsi Majówka pod Pabianicami w Łódzkiem. Na dwa tygodnie przed majówką zaglądamy do tej sielskiej wsi.

Kalina przy płocie, fioletowe bzy i drzewa jabłoni obsypane kwieciem - to sielski obraz polskiej wsi. Takie widoki mają na wyciągnięcie ręki mieszkańcy Majówki w Łódzkiem.

Nie musimy wyjeżdżać nigdzie na majówkę, bo majówkę mamy tutaj przez cały rok - opowiada jeden z mieszkańców wsi. Majówka to taka typowo sielska, polska wieś. Skaczą jelonki, biegają króliki - dodaje.

Wspaniały klimat zauważa także inny mieszkaniec Majówki. Mamy tu dużo roślinności, sarenki, bażanty, kuropatwy - mówi.

Mężczyzna w średnim wieku jest nowym mieszkańcem Majówki i podkreśla, że bardzo dobrze się żyje na wsi. Cisza, spokój i na nic innego bym tego nie zamienił - przekonuje.

Starszy mężczyzna mówi, że na wsi jest przyjemnie, wygodnie i bez zmian. Wspomina, że kiedyś Majówka miała 12 numerów, a dziś ciągle się rozrasta.

Na "mieszczuchów", którzy kupują w tym miejscu działki i budują całoroczne domy, a potem przeprowadzają się na stałe - na pewno działa cisza, spokój i bliskość natury. To niewątpliwe zalety podpabianickiej Majówki.