Czterech mieszkańców województwa mazowieckiego zostało zatrzymanych podczas szeroko zakrojonej akcji policji w województwie łódzkim. Funkcjonariusze ze Skierniewic, działając na polecenie prokuratury okręgowej w Łodzi, rozbili zorganizowaną grupę przestępczą zajmującą się kradzieżami samochodów, paserstwem oraz handlem narkotykami.
- Najnowsze informacje z Polski i świata znajdziesz na stronie głównej RMF24.pl
Jak informuje reporter RMF FM Krzysztof Zasada, zatrzymani to mężczyźni w wieku od 31 do 45 lat. Wszyscy są mieszkańcami województwa mazowieckiego.
Usłyszeli już zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, kradzieży samochodów, paserstwa oraz wprowadzania do obrotu narkotyków.
Trzech z nich decyzją sądu trafiło do aresztu.
W akcji, poza policjantami ze Skierniewic, uczestniczyli także kontrterroryści.
Funkcjonariuszom udało się odzyskać dwa luksusowe samochody – BMW oraz Lexusa. Oprócz tego przejęto dużą ilość sprzętu elektronicznego wykorzystywanego do włamań, a także silniki samochodowe i części.
Podczas przeszukań funkcjonariusze zabezpieczyli też narkotyki - łącznie ponad 230 gramów amfetaminy, ponad 280 gramów mefedronu, ponad 3900 gramów marihuany oraz ponad 4100 gramów niezidentyfikowanej substancji.
Śledztwo w sprawie działalności grupy przestępczej prowadzi prokuratura okręgowa w Łodzi.


