Czterech mieszkańców województwa mazowieckiego zostało zatrzymanych podczas szeroko zakrojonej akcji policji w województwie łódzkim. Funkcjonariusze ze Skierniewic, działając na polecenie prokuratury okręgowej w Łodzi, rozbili zorganizowaną grupę przestępczą zajmującą się kradzieżami samochodów, paserstwem oraz handlem narkotykami.

  • Najnowsze informacje z Polski i świata znajdziesz na stronie głównej RMF24.pl

Jak informuje reporter RMF FM Krzysztof Zasada, zatrzymani to mężczyźni w wieku od 31 do 45 lat. Wszyscy są mieszkańcami województwa mazowieckiego. 

Usłyszeli już zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, kradzieży samochodów, paserstwa oraz wprowadzania do obrotu narkotyków. 

Trzech z nich decyzją sądu trafiło do aresztu.

Przebieg akcji i odzyskane mienie

W akcji, poza policjantami ze Skierniewic, uczestniczyli także kontrterroryści. 

Funkcjonariuszom udało się odzyskać dwa luksusowe samochody – BMW oraz Lexusa. Oprócz tego przejęto dużą ilość sprzętu elektronicznego wykorzystywanego do włamań, a także silniki samochodowe i części.

Podczas przeszukań funkcjonariusze zabezpieczyli też narkotyki - łącznie ponad 230 gramów amfetaminy, ponad 280 gramów mefedronu, ponad 3900 gramów marihuany oraz ponad 4100 gramów niezidentyfikowanej substancji.

Śledztwo w sprawie działalności grupy przestępczej prowadzi prokuratura okręgowa w Łodzi.