Hokejowa Reprezentacja Artystów Polskich wraca na lód! 14 listopada aktorzy, wokaliści, kabareciarze, dziennikarze, a także człowiek do zadań specjalnych w randze generała zagrają w Oświęcimiu dla małej Agnieszki, chorej na mukowiscydozę. "Liczymy na ogromną frekwencję, podobnie jak w ubiegłym roku. W przyszłym tygodniu spotykamy się na specjalnym zgrupowaniu i obiecujemy przygotować niespodzianki" - mówi znany Wam doskonale z anteny RMF FM Darek Maciborek. Przy okazji szczerze przyznaje, że przespał kilka lat życia ("Mogłem pewnie być już na emeryturze, grając w NHL...") i rzuca wyzwanie legendarnemu Dominikowi Haškowi!

Edyta Bieńczak: 14 listopada stawicie się w Oświęcimiu na długo wyczekiwaną inaugurację sezonu. A startujecie w tym roku później niż zwykle. 

Darek Maciborek: Później dlatego, że przedłużył nam się cykl przygotowawczy, treningowy - bo jesteśmy bardzo zmotywowani, żeby pokonać każdą drużynę. Oczywiście w słusznym celu.

Jak w takim razie ten okres przygotowawczy wyglądał?

Przede wszystkim zajęcia taktyczne, zajęcia siłowe i zajęcia z tzw. motoryki, bo jak wiadomo, w hokeju najważniejszą zasadą jest utrzymać się na lodzie w pozycji prawie prostej. I to niektórym z nas już fantastycznie wychodzi.

Wiem skądinąd, Panie Redaktorze, że złapał Pan bakcyla hokejowego!

Owszem, bakcyl jest połknięty! Trenuję przez cały okrągły rok, zdarza się, że dwa razy w tygodniu, z zawodowcami-amatorami z grupy Hauraton z Oświęcimskiej Amatorskiej Ligi Hokeja. I muszę się pochwalić: jestem już ujęty w klasyfikacji kanadyjskiej! Na ostatnim treningu-meczu: dwie bramki i jedna asysta. No to jest jak koniec świata w moim przypadku - ale mam nadzieję, że i początek wielkiej kariery.

Myślę sobie, że przespałem kilka lat życia, bo mogłem pewnie być już teraz na emeryturze, występując w najsłynniejszej lidze świata - NHL...

Na razie hokej na poziomie niemalże NHL zawita do Oświęcimia, Twojego rodzinnego miasta, które już w ubiegłym roku zorganizowało świetną imprezę.

To jedna z lepszych imprez w kalendarzu Hokejowej Reprezentacji Artystów Polskich. Liczymy znowu na ogromną frekwencję. Obiecujemy przygotować kolejne niespodzianki - w przyszłym tygodniu spotykamy się na specjalnym zgrupowaniu, żeby popracować nad specjalnymi elementami. Będą to elementy, które rozłożą naszych przeciwników na łopatki. Otóż mamy w swoim składzie kabareciarzy, którzy jak wychodzą na lód, to po prostu rozkładają na łopatki wszystkich przeciwników - ze śmiechu!

W tym spotkaniu zadebiutujesz - pod nieobecność Bogdana Kalusa - w roli kapitana. To jest wielka odpowiedzialność!

To jest wielka odpowiedzialność i muszę dowiedzieć się od Bogdana Kalusa, na czym to bycie kapitanem polega. Bo to jest kapitan nie do zastąpienia w naszej drużynie, ale postaram się podołać.

Na koniec powiedzmy jeszcze dwa słowa o rozpoczynającym sezonie, bo zapowiada się bardzo ciekawie. W styczniu zagracie z Reprezentacją Artystów Czeskich.

I to jest niespodzianka, która - mam nadzieję - wejdzie na stałe w cykl naszych potyczek. Bardzo się cieszę na to spotkanie, bo wiemy, kto ma pojawić się w składzie reprezentacji artystów i gwiazd czeskich: najsłynniejszy bramkarz świata Dominik Hašek! To jest człowiek legenda. Stanąć obok niego na lodzie, zrobić zdjęcie - to jest kolosalne przeżycie dla nas wszystkich, zapalonych hokeistów.

To ja życzę jeszcze, żeby udało Ci się pokonać tego legendarnego Dominika Haška...

Jest taka szansa. Mam opracowanych kilka zwodów i mam nadzieję, że nieznane będą mistrzowi.

 

Zagrają dla małej Agnieszki. Nie może Was tam zabraknąć!

Meczem w Oświęcimiu Hokejowi Artyści zainaugurują nowy sezon. Jak zawsze zagrają charytatywnie. Dochód ze spotkania przeznaczony zostanie na leczenie podopiecznej fundacji Mała Orkiestra Wielkiej Pomocy.

Agnieszka Słowik urodziła się 11 września 2014 roku. Cierpi na mukowiscydozę - ciężką chorobę genetyczną, która atakuje głównie układ pokarmowy i oddechowy. Choroba jest nieuleczalna, ale można opóźnić jej rozwój poprzez leczenie i rehabilitację.

Przeciwnikiem Hokejowych Artystów na lodzie i sprzymierzeńcem w walce o środki na leczenie Agnieszki będzie Drużyna Przyjaciół Fundacji Mała Orkiestra Wielkiej Pomocy.


Ewa Błachnio, Agnieszka Dyk, gen. Roman Polko, Darek Maciborek i Tomasz Olbratowski z RMF FM, Andrzej "Gromee" Gromala z RMF MAXXX, Rafał Mroczek, Piotr Kupicha, Mateusz Dewera, Mariusz Kałamaga, Adam Grzanka, Wojciech Zawioła, Mariusz Gabrek, Jacek Alexander Łaszczok, menedżer zespołu Cree Tomasz Lebuda, Jacek Łapot, Andrzej Tomanek i Wiesław Tupaczewski z Kabaretu OT.TO oraz Robert Korólczyk, Bartek Demczuk i Łukasz Kaczmarczyk z Kabaretu Młodych Panów.

Drużynę HRAP-u poprowadzi Michael Jobczyk. Sędzią spotkania będzie Jacek Chadziński.


Pierwszy gwizdek meczu przy Chemików 4 - 14 listopada o godzinie 17:00. Wstęp na spotkanie - za wolny datek do puszki.

Odwiedźcie stronę wydarzenia na Facebooku!

I koniecznie bądźcie z nami w Oświęcimiu!