Ponad 74 tysiące tegorocznych absolwentów liceów i techników mierzyło się dzisiaj – po raz drugi w tej maturalnej sesji – z królową nauk: pisali egzamin z matematyki na poziomie rozszerzonym. Po południu do egzaminacyjnych arkuszy zasiadło niemal 16 tysięcy absolwentów: oni pisali sprawdzian z wiedzy o społeczeństwie, również na poziomie rozszerzonym. Na RMF24, tradycyjnie, publikujemy arkusze zadań z obu tych egzaminów!

Matura 2021. Polski, matematyka i angielski na poziomie podstawowym: Zobacz arkusze i odpowiedzi!

Przed tegorocznymi maturzystami postawiono obowiązek przystąpienia do trzech egzaminów pisemnych na poziomie podstawowym: z języka polskiego, z matematyki i z języka obcego.

Większość tę obowiązkową część ma już za sobą: to ci uczniowie, którzy zdecydowali się napisać obowiązkowy sprawdzian z angielskiego.

Wcześniej, na inaugurację maturalnego maratonu 4 maja, wszyscy absolwenci zmierzyli się z językiem polskim, a dzień później z matematyką.

W tym roku maturzyści nie muszą przystępować obowiązkowo do jednego pisemnego egzaminu na poziomie rozszerzonym, czyli do egzaminu z tzw. przedmiotu dodatkowego lub do wyboru. Chętni mogą jednak niezmiennie napisać sprawdziany z maksymalnie sześciu takich przedmiotów.

Abiturienci nie muszą także przystępować do dwóch - obowiązkowych w poprzednich latach - egzaminów ustnych: z języka polskiego i z języka obcego.

Matura 2021: Matematyka i WOS na poziomie rozszerzonym. Opublikujemy arkusze zadań!

Dzisiaj o 09:00 rano do arkuszy zadań zasiedli ci, którzy postanowili zdawać egzamin z matematyki na poziomie rozszerzonym: taki zamiar zadeklarowały wcześniej ponad 74 tysiące, a więc 27,5 procent, tegorocznych absolwentów.

W rankingu popularności przedmiotów do wyboru matematyka uplasowała się na drugim miejscu: za angielskim, który chciało zdawać ponad 158 tysięcy uczniów.

Oto arkusze zadań, opublikowane przez CKE:
W popołudniowej sesji natomiast przeprowadzony został sprawdzian z wiedzy o społeczeństwie na poziomie rozszerzonym.

O 14:00 zasiadło do niego - jak wynika z danych CKE - ponad 15 800 absolwentów: 5,8 procent.

Oto arkusze egzaminacyjne z tego sprawdzianu.Wyniki tegorocznych matur ogłoszone zostaną 5 lipca.

/RMF FM
/RMF FM
Po jeszcze więcej informacji odsyłamy Was do naszego nowego internetowego Radia RMF24.pl:

Słuchajcie online już teraz!

Radio RMF24.pl na bieżąco informuje o wszystkich najważniejszych wydarzeniach w Polsce, Europie i na świecie.

Opracowanie: