Świetnie wieści z toru Kolna w Krakowie! Klaudia Zwolińska wywalczyła dla Polski srebrny medal III Igrzysk Europejskich w konkurencji K1 slalomu kajakowego. Niewiele brakowało, a na podium znalazłyby się dwie Polki - czwarte miejsce zajęła Natalia Pacierpnik. Złoto trafiło do Niemki Ricardy Funk, a brąz do Czeszki Terezy Fiserovej.

Po świetnych przejazdach Polek w półfinale apetyt na medale był ogromny. Natalia Pacierpnik miała drugi najlepszy wynik, a Klaudia Zwolińska trzeci.

W finale jako trzecia od końca płynęła Klaudia Zwolińska. Niestety Polka rozpoczęła przejazd od błędu na trzeciej bramce, później było jeszcze nerwowo, ale nasza kajakarka utrzymywała świetne tempo. Ostatecznie Zwolińskiej zaliczono dwa błędy, ale dzięki świetnemu czasowi (97,06 s) było wiadomo, że zdobędzie medal.

Od dotknięcia bramki finałowy przejazd rozpoczęła Natalia Pacierpnik. Polka później bez pomyłki zaliczyła resztę toru, ale jej czas był dużo gorszy od Zwolińskiej (104,08 s). Po doliczeniu punktów karnych Polka znalazła się poza podium, ale i tak osiągnęła bardzo dobry rezultat.

Presji nie wytrzymała ostatnia wypływająca na tor - Elena Lilik, która miała najlepszy czas w półfinale. Niemka popłynęła bardzo wolno i zajęła 10. miejsce. To oznaczało, że po przejeździe wszystkich zawodniczek złoto wywalczyła Ricarda Funk, Zwolińska zajęła drugie miejsce i wywalczyła srebro. Brąz trafił do Czeszki Terezy Fiserovej. Pacierpnik sklasyfikowano na czwartym miejscu.

Męski finał bez reprezentantów Polski

Wcześniej na torze o medale walczyli mężczyźni. Niestety w finałowej dziesiątce nie znalazł się żaden z Polaków. Biało-czerwoni odpadli w półfinale. Mateusz Polaczyk został sklasyfikowany na 16. miejscu, Dariusz Popiela miał miejsce 17., a Michał Pasiut zajął 19. pozycję.

Złoto zgarnął Jiri Prskavec, srebro Martin Dougoud, a trzeci był Joseph Clarke z Wielkiej Brytanii.