Jan Zieliński i Hugo Nys awansowali do ćwierćfinału debla turnieju tenisowego ATP 500 w Barcelonie. Polsko-monakijska para pokonała Argentyńczyków Sebastiana Baeza i Tomasa Martina Etcheverry'ego 6:1, 6:3.

Polsko-monakijska para odniosła pewne zwycięstwo w pierwszej rundzie debla turnieju tenisowego ATP 500 w Barcelonie.

Szczególnie pierwszy set w wykonaniu Jana Zielińskiego i Hugo Nysa był imponujący. Polak i Monakijczyk oddali rywalom zaledwie jednego seta.

Całe spotkanie trwało zaledwie 58 minut.

W ćwierćfinale ich przeciwnikami będą rozstawieni z numerem czwartym Meksykanin Santiago Gonzalez i Francuz Edouard Roger-Vasselin lub Australijczycy Alex de Minaur i Jordan Thompson.

Jan Zieliński jest jedynym polskim tenisistą startującym w stolicy Katalonii.

Wynik meczu 1. rundy gry podwójnej:

Jan Zieliński, Hugo Nys (Polska, Monako) - Sebastian Baez, Tomas Martin Etcheverry (Australia) 6:1, 6:3.