"Finansowanie publiczne służby zdrowia jest zbyt niskie, ale za zwiększaniem nakładów musi pójść reforma struktury. Dziś system jest tak skonstruowany, że nadzór nad szpitalami jest trudny. Minister zdrowia musi odbudować zaufanie do systemu - powinna być na pierwszej linii frontu rozwiązania tego problemu. Nie widać jej" - powiedział w Popołudniowej rozmowie w RMF FM były minister zdrowia, Marek Balicki, komentując sprawę tzw. afery szpitalnej w Szpitalu Południowym w Warszawie. "Spodziewam się dymisji w ministerstwie zdrowia" - dodał.

Więcej informacji z Polski i świata znajdziesz na RMF24.pl.

Wkrótce pojawi się szersze omówienie rozmowy. 

Opracowanie: