​Magdalena Fręch, dzięki zwycięstwu nad 61. w światowym rankingu Petrą Martić 6:4, 1:6, 6:2, awansowała do trzeciej rundy turnieju WTA 1000 na twardych kortach w Dubaju. Kolejną rywalką polskiej tenisistki będzie albo Białorusinka Wiktoria Azarenka, albo Kazaszka Jelena Rybakina.

Magdalena Fręch awansuje w rankingu WTA

W niedzielę, w pierwszej rundzie turnieju WTA 1000 w Dubaju, Magdalena Fręch wyeliminowała w dwóch setach rozstawioną z numerem 14. Rosjankę Jekaterinę Aleksandrową.

We wtorek miała teoretycznie łatwiejsze zadanie, bo 33-letnia Petra Martić w światowym rankingu jest na 61. miejscu, a młodsza o siedem lat Polka, która do turnieju głównego przebijała się przez kwalifikacje, na 53.

Polska tenisistka rozpoczęła mecz od przełamania serwisu rywalki i tę przewagę utrzymała do końca seta. W drugiej partii dominowała jednak rywalka, ale w trzeciej ponownie inicjatywę przejęła tenisistka z Łodzi.

Było to ich pierwsze spotkanie; trwało dwie godziny i dwie minuty. Zwycięstwo zapewniło naszej rodaczce awans na najwyższe w karierze 42. miejsce w rankingu WTA.

Iga Świątek zagra wczesnym popołudniem

Kolejną rywalkę Magdaleny Fręch wyłoni pojedynek Białorusinki Wiktorii Azarenki z czwartą w światowym rankingu i rozstawioną z takim numerem w Dubaju reprezentantką Kazachstanu Jeleną Rybakiną.

Od drugiej rundy do rywalizacji w Dubaju przystąpi Iga Świątek. Liderka światowego rankingu wczesnym popołudniem zagra z Amerykanką Sloane Stephens.

Już w pierwszej rundzie z imprezą pożegnała się Magda Linette.