Para Bartosz Łosiak i Michał Bryl pokonała Amerykanów Milesa Partaina i Andy'ego Benesha 2:0 (21:19, 21:16) i awansowała do półfinału mistrzostw świata w siatkówce plażowej w meksykańskiej Tlaxacali.

Ich rywalami walce o finał będzie szwedzki duet David Ahman i Jonatan Hellvig.

Polska para kroczy w najważniejszej imprezie sezonu od zwycięstwa do zwycięstwa. Najpierw wygrała wszystkie trzy spotkania grupowe, w których straciła tylko jednego seta, a w fazie pucharowej wyeliminowała Norwegów Hendrika Mola i Mathiasa Berntsena 2:0 (21:18, 21:16) oraz Niemców Clemensa Wicklera i Nilsa Ehlersa 2:0 (21:18, 21:16).

Pierwszy set w ćwierćfinale był bardzo wyrównany. Druga partia toczyła się już pod dyktando biało-czerwonych. Spotkanie zakończyli po drugim meczbolu, a udanym atakiem popisał się Bryl. Po ostatnim zagraniu Polacy padli sobie w ramiona.

Biało-czerwoni we wszystkich statystykach byli lepsi. Zdobyli cztery punkty zagrywką i trzy blokiem. Przeciwnicy popełnili aż 12 błędów własnych.

Amerykanie w 1/16 finału wyeliminowali Piotra Kantora i Jakuba Zdybka, zwyciężając 2:0 (21:17, 21:16).