Puszcza o krok od historycznego sukcesu! Piłkarze z Niepołomic rozbili pod Wawelem Wisłę Kraków 4:1 (2:0) i awansowali do niedzielnego finału baraży o awans do ekstraklasy. "Biała Gwiazda" pozostaje na kolejny sezon w I lidze. O awans do ekstraklasy Puszcza zagra z Bruk-Bet Tarmaliką Nieciecza.

We wtorkowy wieczór kibice Wisły mogli przeżyć szok, bo mało kto mógł spodziewać się wysokiej porażki "Białej Gwiazdy" z lokalnym rywalem.

Gospodarze przeważali w pierwszym fragmencie gry, ale z ich przewagi niewiele wynikało. W ostatnim kwadransie pierwszej połowie coraz częściej do głosu dochodzili goście, co zaowocowało dwiema bramkami.

Najpierw Kamil Zapolnik, a tuż przed przerwą Łukasz Sołowiej z bliska pakowali piłkę do siatki Wisły po uderzeniach głową.

Druga odsłona to bicie Wisły głową w mur. W końcu jednak przewaga przyniosła kontaktową bramkę Aleksa Muli po strzale z dystansu i rykoszecie.

Piłkarze i kibice Wisły uwierzyli w możliwość wyrównania i doprowadzenia do dogrywki, lecz ostatnie słowo należało do Puszczy, która zadała dwa ciosy, dobijając skoncetrowaną na ataku Wisłę. Dwa razy do bramki krakowian trafił Lucjan Klisiewicz.

Wisła Kraków - Puszcza Niepołomice 1:4 (0:2)

Bramki: 0:1 Kamil Zapolnik (33-głową), 0:2 Łukasz Sołowiej (45+3-głową), 1:2 Alex Mula (84), 1:3 Lucjan Klisiewicz (90+1), 1:4 Lucjan Klisiewicz (90+4).

Żółte kartki - Wisła Kraków: Kacper Duda, Igor Łasicki; Puszcza Niepołomice: Emile Thiakane, Jakub Serafin, Kewin Komar.

Sędzia: Piotr Lasyk (Bytom). Widzów: 23989.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza lepsza od Stali Rzeszów

W drugim półfinałowym meczu barażowym o awans do ekstraklasy Bruk-Bet Termalica Nieciecza pokonała Stal Rzeszów 2:0 (1:0).

Decydujący o awansie do ekstraklasy mecz z Puszczą Niepołomice odbędzie się w Niecieczy w niedzielę, 11 czerwca o godz. 18.00.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Stal Rzeszów  2:0 (1:0).

Bramki: 1:0 Wiktor Biedrzycki (19), 2:0 Muris Mesanovic (54).

Żółte kartki - Bruk-Bet Termalica: Taras Zawijskyj, Kacper Śpiewak.

Sędzia: Krzysztof Jakubik (Siedlce). Widzów: 4121.