Barażowy mecz Rosja - Polska coraz bliżej. Czy w związku z napiętą sytuacją we wschodniej Europie spotkanie zostanie rozegrane w Moskwie? Zaskakujące stwierdzenie w tej sprawie zamieścił na Twitterze były prezes PZPN Zbigniew Boniek.

"Na temat sankcji, politycznych rozwiązań się nie wypowiadam" - zaczął Boniek. "Natomiast jedno jest pewne - nie ma dla naszej piłkarskiej reprezentacji bardziej bezpiecznego miejsca do rozegrania meczu niż Moskwa" - podkreślił były szef Polskiego Związku Piłki Nożnej.

"Skoncentrujmy się na aspekcie sportowym, bo tylko na to mamy wpływ..." - dodał.

Baraż Rosja - Polska. PZPN pisze do FIFA

24 marca w Moskwie piłkarska reprezentacja Polski ma zmierzyć się z Rosją w półfinałowym barażu o awans na tegoroczny mundial w Katarze. Wczoraj, w związku z gorącą sytuacją we wschodniej Europie, PZPN zwrócił się do FIFA z prośbą o wyjaśnienie kwestii związanych z organizacją meczu. 

"W związku z napiętą sytuacją polityczną na terenie Ukrainy i Federacji Rosyjskiej, a także możliwej dalszej eskalacji i rozpoczęcia konfliktu zbrojnego, Polski Związek Piłki Nożnej zwrócił się do FIFA o pilne wyjaśnienie kwestii związanych z organizacją meczu baraży mistrzostw świata Rosja - Polska, zaplanowanego na 24 marca 2022 roku w Moskwie" - czytamy w komunikacie PZPN.

Baraż Rosja - Polska już za miesiąc

Pod koniec marca w Moskwie Rosja zagra z Polską, a Szwecja zmierzy się z Czechami w półfinałowych barażach o awans na mundial w Katarze.

Pięć dni później rozegrany zostanie mecz finałowy, którego zwycięzca pojedzie na MŚ. Jeśli Polska wygra półfinał z Rosją, będzie gospodarzem decydującego starcia. W przypadku wygranej Rosjan z Biało-Czerwonymi, to oni mają być gospodarzem finału ze Szwecją lub Czechami.