Piłkarze Bayeru Leverkusen pozostają niepokonani w tym sezonie. W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Europy zremisowali w Baku z Karabachem Agdam 2:2, zdobywając wyrównującą bramkę w doliczonym czasie gry. Rewanż - 14 marca w Niemczech. W starciu zespołów AS Romy i Brighton, w których występują reprezentanci Polski, lepsza okazała się drużyna Nicoli Zalewskiego. Rzymianie wygrali 4:0.

"Aptekarze" byli blisko pierwszej w sezonie porażki. Do przerwy gospodarze, którzy z Ligi Mistrzów zostali wyeliminowani przez... Raków Częstochowa, prowadzili 2:0 po trafieniach Algierczyka Yassine'a Benzii i Brazylijczyka Juninho.

W 70. minucie kontaktowego gola uzyskał Florian Wirtz, a w drugiej minucie doliczonego czasu gry do remisu doprowadził wprowadzony niedługo wcześniej na boisko czeski napastnik Patrik Schick.

To już 35. spotkanie drużyny trenera Xabiego Alonso bez porażki we wszystkich rozgrywkach (Bundesliga, Puchar Niemiec i Liga Europy). 30 z nich wygrała. "Aptekarze" po raz ostatni w oficjalnych występach przegrali 27 maja w ostatniej kolejce poprzedniego sezonu niemieckiej ekstraklasy (0:3 z VfL Bochum).

Obie drużyny zmierzyły się już po raz trzeci w tym sezonie - w fazie grupowej Bayer wygrał 5:1 u siebie i 1:0 w Azerbejdżanie. Za tydzień zespół z Leverkusen będzie zdecydowanym faworytem rewanżu.

Deklasacja w Pradze

Sprawę awansu do ćwierćfinału w pierwszych spotkaniach praktycznie rozstrzygnęły Liverpool i AS Roma.

Lider angielskiej Premier League - mimo kłopotów kadrowych - wygrał w Pradze ze Spartą 5:1, a włoska ekipa na własnym stadionie pokonała Brighton 4:0.

W tym drugim meczu na ostatnie trzy minuty wszedł do gry pomocnik gospodarzy i reprezentacji Polski Nicola Zalewski, a Jakub Moder z ekipy angielskiej był rezerwowym.

Jedynym polskim piłkarzem, który w czwartek rozegrał cały mecz był Łukasz Fabiański. Bramkarz West Ham United nie zachował czystego konta, w 81. minucie wyjazdowej potyczki z SC Freiburg pokonał go Austriak Michael Gregoritsch i angielski zespół, triumfator poprzedniej edycji Ligi Konferencji, przegrał 0:1.

Remis w starciu rywali Rakowa

Już w środę Sporting Lizbona zremisował z Atalantą Bergamo 1:1 w meczu grupowych rywali Rakowa.

W 1/8 finału występują drużyny, które zajęły pierwsze miejsca w swoich grupach LE oraz zwycięzcy dwumeczów barażowych pomiędzy ekipami z drugich pozycji a "spadkowiczami" z Ligi Mistrzów.