Selekcjoner hokejowej reprezentacji Polski powołał kadrę na turniej, który rozpoczyna się 14 grudnia w austriackim Klagenfurcie. Wśród 24 zawodników nie zabrakło tych, którzy odegrali kluczową rolę w ostatnim turnieju, w którym grali polscy hokeiści, czyli zwycięskim Turnieju o Puchar Niepodległości w Sosnowcu.

Zawody w Austrii są kolejnym etapem przygotowań do Mistrzostw Świata Elity, które odbędą się w maju w czeskiej Ostrawie. W Klagenfurcie podopieczni Roberta Kalabera będą rywalizować z Włochami (14 grudnia), a dzień później zmierzą się w finale lub w meczu o trzecie miejsce z Austrią lub Węgrami.

Wśród powołanych graczy jest między innymi Bartłomiej Jeziorski z GKS Tychy, który w Turnieju Niepodległości zdobył 5 bramek. Nie zabrakło też jego klubowego kolegi, Alana Łyszczarczyka, który zdobył w Sosnowcu 4 gole, ale zanotował też 5 asyst i zwyciężył w klasyfikacji kanadyjskiej. W kadrze jest też Patryk Wronka z PZU Podhala Nowy Targ, który w rodzimej ekstraklasie prowadzi w tej klasyfikacji z 27 punktami (9 goli i 18 asyst).