30 euro będą kosztować najtańsze bilety na mecze przyszłorocznych piłkarskich mistrzostw Europy w Niemczech - poinformowała UEFA. Początek sprzedaży zaplanowano na 3 października.

UEFA ogłosiła, że na fazę grupową, w której wystąpią 24 zespoły, przygotowano łącznie 270 tysięcy biletów w najniższej cenie. Będą one należeć do kategorii "najpierw fani" i dotyczyć miejsc za bramkami.

Wyjątkiem w pierwszej fazie turnieju będzie mecz otwarcia, na który najtańsze wejściówki będą po 50 euro.

Od 1/8 finału bilety będą drożeć, a za wstęp na finał - zaplanowany na 14 lipca 2024 w Berlinie - trzeba będzie zapłacić minimum 95 euro.

Najdroższe bilety na spotkania fazy grupowej kosztować będą 200 euro, a na finał - pięć razy więcej. Organizatorzy przygotowali też specjalną opcję biletów premium, a jej cena na finał to 2000 euro.

Sprzedaż biletów na 51 meczów turnieju finałowego ruszy 3 października. W pierwszym etapie na stronie internetowej UEFA dostępnych będzie 1,2 z ogólnej puli 2,2 mln kart wstępu. Po losowaniu grup, które odbędzie się 2 grudnia w Hamburgu, do sprzedaży kolejna transza.

Mecz otwarcia Euro 2024 rozegrany zostanie w piątek 14 czerwca w Monachium.

Polscy piłkarze na razie plasują się na czwartym, przedostatnim miejscu w tabeli grupy E eliminacji. Jeśli nie uda się im zakwalifikować dzięki zajęciu jednej z dwóch czołowych lokat w grupie, w marcu 2024 prawdopodobnie czekają ich baraże.