Adam Małysz znów na podium! Podobnie jak w sobotę Polak zajął II miejsce. Drugi konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich w Zakopanem wygrał Austriak Martin Hoellwarth, przed Norwegiem Roarem Ljoekelsoeyem. Małysz awansował na 5. pozycję w klasyfikacji generalnej PŚ.

Adam Małysz oddał dziś dwa równe skoki. Po pierwszej serii 125,5 metra dało Polakowi 7. miejsce, w drugiej serii – wystarczyło, by nasz mistrz stanął na podium.

Zwycięzca konkursu Martin Hoellwarth w pierwszej serii skoczył 127 metrów (to dało mu II pozycję), w serii finałowej wylądował o 4,5 m bliżej, ale mimo to wyprzedził Polaka (zaledwie o 0,3 pkt). Trzeci w Zakopanem był Norweg Roar Ljoekelsoey, który prowadził po pierwszej serii – oddał najdłuższy skok w konkursie 128 m. Jednak w drugiej serii wylądował znacznie bliżej - 122 m.

W finałowej serii wystąpił także Mateusz Rutkowski, który zajął 15. miejsce (skoki 124 i 115 m).

Czy ostatnie występy Adama Małysza w Zakopanem świadczą o definitywnym przełamaniu kryzysu przez naszego skoczka? Trzykrotny tryumfator Pucharu Świata ma taką nadzieję:

Wyniki wczorajszego konkursu PŚ

Konkurs Pucharu Świata w Zakopanem obserwowali reporterzy RMF Sebastian Szczęsny i Roman Osica:

W klasyfikacji generalnej PŚ prowadzenie utrzymał Fin Jane Ahonen, który wczoraj był 12. Małysz awansował na 5. pozycję. To jednak zdaniem naszego skoczka nie ma większego znaczenia: