Adam Małysz zajął 2. miejsce w konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich w Zakopanem. Zawody wygrał Niemiec Michael Uhrmann, a trzeci był Noreweg Bjoern Einar Romoeren. Nieźle spisali się inni Polacy.

Dokładnie taką samą kolejnością zakończyła się pierwsza seria. Choć Małysz w drugiej oddał najdłuższy skok, nie starczyło to, by wygrać cały konkurs.

Mistrz wrócił więc na skocznię w wielkim stylu. Co sprawiło, że Małysz znów wypadł tak dobrze? Na pewno spokojny trening pod okiem klubowego trenera Jana Szturca, odcięcie od mediów, rezygnacja z zawodów w Libercu, ale Adam Małysz mówi jeszcze o czymś: Publiczność - oni działali jak najlepiej. (...) W Polsce jest tylko jedna publiczność i bardzo ciężko jest za granicą o taką publiczność.

Punkty w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata zdobyli także trzej inni Polacy: 24. pozycję zajął Marcin Bachleda, 27. był Wojciech Skupień. a 29. Wojciech Tajner.

*Klasyfikacja końcowa

*Wyniki I serii

W klasyfikacji generalnej PŚ prowadzenie utrzymał Fin Janne Ahonen, który zajął 6. lokatę. Ma 698 punktów. Małysz zajmuje 7. miejsce, tracąc do lidera ponad 300 punktów.

* Klasyfikacja generalna PŚ

Więcej o konkursie w Zakopanem i o całym cyklu Pucharu Świata w portalu Interia.pl.