Pół miliona złotych padło łupem bandytów, którzy wczoraj rano napadli na konwojenta przed bankiem na warszawskim Mokotowie - dowiedział się reporter RMF FM. Czterech napastników obezwładniło mężczyznę, zabrało mu torbę z gotówką i uciekło samochodem. Ochroniarz wystrzelił w kierunku złodziei kilkanaście razy.

Policja stara się teraz namierzyć drugi samochód -  Opla Insignię, do którego przesiedli się bandyci, po porzuceniu ostrzelanego volskwagena.

Funkcjonariusze ustalili już właściciela pojazdu. To mieszkaniec jednej z podwarszawskich miejscowości, któremu to auto skradziono. Wiadomo też, że porzucony samochód miał łotewskie tablice. Prawdopodobnie również były skradzione.

W tym pojeździe stwierdzono ślady krwi, co oznacza, że co najmniej jeden z napastników jest ranny i może wymagać pomocy lekarskiej. Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy - jedna z głównych hipotez śledczych, która powstała między innymi na podstawie sposobu działania sprawców jest taka, że napastnicy są mieszkańcami Gruzji.

Napad tuż przed bankiem

Do napadu doszło koło godziny 10:15 przy ul. Wołoskiej w okolicach skrzyżowania z ul. Domaniewską w Warszawie.

Jak dowiedział się reporter RMF FM Krzysztof Zasada, napadnięty to emerytowany funkcjonariusz Służby Ochrony Państwa. Mężczyzna niósł torbę z pieniędzmi z kantoru znajdującego się w sąsiedztwie placówki.

Wtedy drogę zajechał mu granatowy volkswagen typu SUV. Wyskoczyło z niego czterech zamaskowanych mężczyzn z kominiarkami na głowach i w odblaskowych kamizelkach. Obezwładnili mężczyznę i zabrali torbę z gotówką. 

Gdy uciekali, były funkcjonariusz SOP oddał w ich kierunku kilkanaście strzałów. Jeden z mężczyzn miał zostać trafiony pociskiem. Sam poszkodowany podczas szarpaniny doznał niegroźnych obrażeń. Trafił na obserwację do szpitala.

Policja apeluje też do świadków napadu przy ul. Wołoskiej o kontakt z najbliższą jednostką policji.

"Informacje można przekazać, dzwoniąc na numery telefonu  oficera dyżurnego KRP II 47 72 392 50, (czynne całą dobę), policjantów prowadzących czynności: 47 72 392 26 (czynne od godz. 8 do 16) albo przekazywać je na adres: dyzurny.krp2@ksp.policja.gov.pl.

Opracowanie: