Zaskakujące spotkanie czekało na osoby cieszące się piątkowym popołudniem na gdyńskiej plaży. Między wypoczywających mieszkańców miasta i turystów wbiegło stado kilkunastu dzików. To spotkanie mogło skończyć się naprawdę nieciekawie.

Stado kilkunastu dzików spacerowało po plaży w Gdyni. Taki widok już nawet nie dziwi mieszkańców, którzy tego dnia wyjątkowo tłumnie przybyli na miejską plażę, korzystając z pięknego piątkowego popołudnia.

Sytuacja stała się jednak niebezpieczna, kiedy dziki coś spłoszyło i rzuciły się do biegu między odpoczywającymi ludźmi. W stadzie znajdowały się zarówno dorosłe, jak i młode dziki.

Przestraszeni plażowicze zrywali się z miejsc, starając się uniknąć zderzenia z uciekającymi zwierzętami. Na szczęście ze spotkania cało wyszli zarówno ludzie, jak i dziki.

Dziki i inne dzikie zwierzęta coraz częściej można spotkać w centrach dużych miast. Zbliżają się do ludzkich siedlisk w poszukiwaniu jedzenia i miejsca do życia, ponieważ ich dotychczasowe siedliska zostały zniszczone lub zabudowane.

Chociaż zazwyczaj nie są agresywne, to jednak w spotkaniu z dzikimi zwierzętami należy zachować szczególną ostrożność, zwłaszcza, kiedy towarzyszą im młode.