Od poniedziałku, 18 września, rusza sezon na poznańskiej Chwiałce. Mieszkańcy miasta będą mogli tam korzystać z pływalni, zagrać w tenisa stołowego, a także skorzystać z lodowiska.

Jak poinformowały Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji (POSiR), od poniedziałku rusza sezon na poznańskiej Chwiałce.

Nowością na obiekcie będzie zmiana sposobu rozliczania czasu pobytu na basenie. Chwiałka rezygnuje z 45-minutowych tercji. To oznacza, że wejście na basen będzie możliwe o dowolnej godzinie, o ile w harmonogramie pływalni będą dostępne tory "dla publiczności". Do zmian dostosowany będzie również cennik, który będzie taki sam jak na pozostałych pływalniach miejskich - podano.

"Ślizgawki" dla publiczności

Jak co roku w drugiej połowie września Lodowisko Chwiałka im. Witalisa Ludwiczaka wprowadza do swojego grafiku "ślizgawki" dla publiczności. W dni powszednie tafla będzie udostępniana w godzinach przedpołudniowych i wczesnopopołudniowych, a w weekendy w dostępnych "okienkach" pomiędzy meczami, zawodami i treningami. Pierwsza okazja do skorzystania z lodowiska będzie już w poniedziałek, 18 września.

POSiR przypomina, aby przed wizytą na lodowisku sprawdzić harmonogram. Cennik nie uległ zmianie. Bilet ulgowy kosztuje 13 zł, zaś normalny - 15 zł za 45-minutową tercję. Pełny cennik dostępny jest na stronie internetowej lodowiska. Oprócz ślizgawek chętni mogą korzystać z dodatkowych usług - wypożyczyć łyżwy, kaski albo misie do nauki jazdy.

Zajęcia z gry w tenisa stołowego

Od września Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji zapraszają także na zajęcia z gry w tenisa stołowego. Jak podano, w sobotnie przedpołudnia uczestnicy będą mieli do dyspozycji halę przy Drodze Dębińskiej 10c oraz sprzęt do gry. Zajęcia będą się odbywały co tydzień aż do maja, a uczestnictwo w nich nie wymaga zapisów. Zajęcia wystartują 23 września.

Jak tłumaczył dyrektor POSiR Łukasz Miadziołko, pomysł na te zajęcia jest bardzo prosty. Każdy, kto chciałby pograć w tenisa stołowego, może to zrobić u nas. Jeżeli będzie taka potrzeba, obecny na zajęciach instruktor podpowie, jak poprawić grę.

Udział w zajęciach jest odpłatny. Jednorazowy koszt uczestnictwa wynosi 25 złotych. Ze względu na ograniczoną liczbę stołów do gry w danym dniu obowiązuje zasada "kto pierwszy, ten lepszy". Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji nie będą prowadziły rezerwacji.