Mieszkańcy Ostrowa Wielkopolskiego będą musieli jeszcze poczekać na budowę parku wodnego. Urząd miasta zawiesza inwestycję. Jak tłumaczą włodarze miasta, jest to związane z rosnącymi kosztami.

Aquapark według dzisiejszych cen kosztowałby nie 70 mln zł, ale co najmniej dwa razy więcej, stąd decyzja prezydent Ostrowa Wielkopolskiego Beaty Klimek o wstrzymaniu inwestycji - przekazują ostrowscy urzędnicy. Dodają, że budowa parku wodnego teraz byłaby działaniem niegospodarnym.

Przy tym, co dzieje się na rynku budowlanym, przy tych cenach usług, wyniki postępowania przetargowego mogłyby przerosnąć możliwości inwestycyjne Ostrowa Wielkopolskiego - tłumaczy Sebastian Górski, zastępca prezydenta Ostrowa Wielkopolskiego. 

Inwestycja nie będzie całkowicie odwołana, a jedynie zawieszona. Urzędnicy wrócą do niej, gdy na nowo zmieni się sytuacja na rynku.

Dziś w Ostrowie Wielkopolskim czynny jest w sezonie letnim zewnętrzny basen miejski "Olimpijska". Według informacji przekazanych przez ostrowski magistrat, cieszy się on dużą popularnością wśród mieszkańców i gości spoza miasta. 

Podczas ostatniego sezonu, a więc od czerwca do sierpnia, basen odwiedziło ponad 52 tysiące osób.  

Opracowanie: