Setki metrów kolorowego materiału, dziesięć stanowisk z maszynami do szycia oraz instruktorzy będą w najbliższą sobotę czekali na łodzian, chcących wesprzeć chore dzieci z Centralnego Szpitala Klinicznego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.

W Galerii Łódzkiej już po raz trzeci odbędzie się ogólnopolska akcja charytatywna "Uszyj Jasia". Zapoczątkowała ją Natalia Bielawska, która podczas pobytu w szpitalu zauważyła, że na poduszce jej dziecka nie ma  poszewki. Okazało się, że szpitale często ich nie mają, bo wszystko zużywa się w ekspresowym tempie.

Tak narodził się pomysł akcji. Do tej pory w całej Polsce uszyto około 20 tysięcy kolorowych poszewek, które trafiają do szpitali dziecięcy w różnych regionach.

Sobotnia akcja w Galerii Łódzkiej potrwa od g. 11.00 do 18.00. Udział w niej może wziąć każdy, bez względu na wiek. Szycie jaśków jest proste, a tym, którzy nie mają wprawy pomogą instruktorzy. Jestem przekonana, że łodzianie chętnie wesprą szczytną akcję i pomogą sprawić kolorowy prezent dzieciakom w trudnej sytuacji ­- mówi Beata Stefańska, dyrektor Galerii Łódzkiej.

Na poszewkach pojawią się księżniczki, samochody, misie i pieski.

Jak podkreśla terapeutka pracująca z chorymi dziećmi poczucie zaopiekowania i bezpieczeństwa znacznie wpływa na proces zdrowienia wśród dzieci. Dzięki sobotniej akcji uda się uszyć około 200 poszewek dla małych pacjentów dzieciaków z Uniwersyteckiego Centrum Pediatrii im. Marii Konopnickiej Centralnego Szpitala Klinicznego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.