"Cel Rosji jest prosty: maksymalnie utrudnić życie Ukraińcom, którzy zostali w kraju" - mówi dr Bogdan Pliszka, gość najnowszego odcinka "Rzutu na mapę", naszego analitycznego programu o wojnie na Ukrainie.

W naszym internetowym programie "Rzut na mapę", jak co piątek podsumowujemy wydarzenia mijającego tygodnia w ogarniętej wojną Ukrainie. Gościem najnowszego odcinka jest ekspert ds. terroryzmu, dr Bogdan Pliszka z Polskiego Towarzystwa Geopolitycznego. 

Autor najnowszego odcinka, Mateusz Chłystun pyta swojego gościa m.in. o ostrzał kolejnych obiektów cywilnych w Ukrainie, krótko po tym jak Parlament Europejski uznał Rosję za państwo sponsorujące terroryzm. 

W rozmowie nie brakuje też prognoz - w jakim kierunku może rozwijać się trwający za naszą wschodnią granicą konflikt? Czy Rosja ma wystarczająco dużo zasobów, by dalej prowadzić rozpoczętą przez siebie w lutym inwazję? Jakie mogą być kolejne kroki Sił Zbrojnych Ukrainy? Odpowiedzi na te pytania szukamy w najnowszym odcinku "Rzutu na mapę". Zapraszamy!

Opracowanie: