Organizatorzy wielkoszlemowego French Open w Paryżu nie zapomnieli o 22. urodzinach Igi Świątek. Turniejowa jedynka otrzymała w środę tort i prezenty.

Na twitterowym koncie turnieju opublikowano dwa filmiki. Pierwszy opatrzono komentarzem "Sto lat Iga!" oraz po angielsku "Następnym razem upewnimy się co do tłumaczenia".

Słychać bowiem kogoś spoza kadru, kto próbuje prawdopodobnie powiedzieć po polsku "dobrego wszystkiego", czego Iga Świątek nie jest w stanie zrozumieć.

Na drugim nagraniu polska tenisistka znów stoi obok tortu, a chwilę później prezenty wręcza jej dyrektor Roland Garros, Amelie Mauresmo.

Dziś mecz drugiej rundy

Podopieczna trenera Tomasza Wiktorowskiego w środę nie grała. Mecz drugiej rundy z Amerykanką Claire Liu czeka ją dziś ok. godz. 14:00.

Świątek z Liu grała wcześniej dwa razy i w obu spotkaniach była górą - w 2019 roku w drugiej rundzie kwalifikacji w Auckland oraz w marcu na otwarcie w Indian Wells. W tym drugim meczu Amerykanka zdołała wygrać tylko gema.

23-letnia tenisistka z Kalifornii w światowym rankingu zajmuje 102. miejsce. Najwyżej - na 52. pozycji - sklasyfikowana była w styczniu. We French Open pierwszy raz przebrnęła pierwszą rundę.

Świątek broni w Paryżu tytułu wywalczonego przed rokiem. Na kortach im. Rolanda Garrosa najlepsza była także w 2020 roku.