Prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą spotkali się z wolontariuszami Szlachetnej Paczki, by przekazać im prezenty przygotowane dla wybranej przez siebie rodziny w potrzebie. Szlachetna Paczka jednoczy Polaków. Uczy dawania innym, czucia się potrzebnym. Uczy tworzenia prawdziwej wspólnoty. Poprzez wspieranie innych, sami stajemy się lepsi – powiedział prezydent.

Zaangażowanie w Szlachetną Paczkę to tradycja. My włączamy się w ten szlachetny projekt już po raz drugi - powiedziała Agata Kornhauser-Duda.

Wolontariusze wręczyli Parze Prezydenckiej medal Szlachetnej Paczki, dziękując za zaangażowanie i inspirowanie Polaków do mądrej pomocy. Przekazali też Parze Prezydenckiej Raport o biedzie w Polsce przygotowany przez Szlachetną Paczkę, który będzie miał premierę już 4 grudnia. 

Komu pomoże Para Prezydencka?

W tym roku Para Prezydencka przygotowała pomoc dla pani Joanny, samotnie wychowującej trójkę dzieci. Jedno z nich jest niepełnosprawne i wymaga stałej opieki. Pani Joanna sama jest osobą schorowaną, a znaczna odległość od miasta powoduje trudności w znalezieniu pracy. Codzienne życie rodziny jest bardzo ciężkie, a dochód na jednego członka wypada dużo poniżej minimum potrzebnego do normalnego funkcjonowania.

Para Prezydencka zadbała o zaspokojenie najważniejszych potrzeb rodziny - chodziło m.in. o żywność, środki czystości oraz piecyk "koza" do pokoju chłopców, który jest nieogrzewany. Cieszymy się, że mogliśmy się przyłączyć do tej pięknej, szlachetnej inicjatywy i chociaż częściowo zaspokoić potrzeby rodziny pani Joanny, spełnić niektóre marzenia jej dzieci - powiedziała Pan Prezydent Andrzej Duda.

Szlachetna Paczka jednoczy Polaków. Uczy dawania innym, czucia się potrzebnym. Uczy tworzenia prawdziwej wspólnoty. Poprzez wspieranie innych, sami stajemy się lepsi - mówił prezydent Andrzej Duda. Cieszymy się, że projekt zatacza coraz szersze kręgi, coraz więcej osób przyłącza się do niesienia tej formy pomocy. W zeszłym roku w projekt zaangażowało się prawie milion Polaków - dodał. Mamy nadzieję, że do pomagania zmobilizuje się cała Polska i zwłaszcza teraz - przed świętami Bożego Narodzenia - połączymy siły. Pokażmy, że potrafimy być solidarni i pamiętamy o innych. I choć Międzynarodowy Dzień Wolontariusza przypada dopiero 5 grudnia, chcielibyśmy już dziś wszystkim Państwu podziękować za okazane serce i zaangażowanie - powiedziała na zakończenie Agata Kornhauser-Duda.

Finał tegorocznej edycji Paczki przypada na 10-11 grudnia. Jeszcze nie wiadomo, do ilu rodzin dotrze pomoc, ponieważ wolontariusze wciąż odwiedzają rodziny. 

(mn)