W sobotę - 19 listopada - ruszyła XVI edycja Szlachetnej Paczki. Tego też dnia została otwarta baza rodzin, którym możemy zrobić przedświąteczny prezent. Pierwszym darczyńcą została reprezentacja Polski w piłce nożnej. Kadra narodowa pomogła samotnej matce z trójką dzieci. Do prezentów piłkarze dołączyli również biało-czerwony szalik z autografami oraz medal.

W sobotę - 19 listopada - ruszyła XVI edycja Szlachetnej Paczki. Tego też dnia została otwarta baza rodzin, którym możemy zrobić przedświąteczny prezent. Pierwszym darczyńcą została reprezentacja Polski w piłce nożnej. Kadra narodowa pomogła samotnej matce z trójką dzieci. Do prezentów piłkarze dołączyli również biało-czerwony szalik z autografami oraz medal.
Piłkarze reprezentacji Polski przygotowują szlachetną paczkę /Leszek Ogrodnik /

Dołączenie reprezentacji Polski do Szlachetnej Paczki ma zainspirować Polaków do pomagania innym. W tym roku Adam Nawałka i jego drużyna zrobili prezent dla samotnej kobiety wychowującej trójkę dzieci. W paczce znalazły się produkty, których rodzina potrzebuje najbardziej: ubrania, żywność i środki czystości.

Marzeniem jednego z chłopców z potrzebującej rodziny był szalik z napisem "Polska". Piłkarze spełnili jego marzenie - podarowali mu szalik z autografami całej Reprezentacji. Ponadto w paczce znalazł się "Medal za waleczność" - sportowcy w ten sposób chcieli docenić bohaterstwo całej rodziny, która mimo swojej trudnej sytuacji, nie poddaje się i walczy o lepszą przyszłość.

Dla nas pomaganie ze Szlachetną Paczką jest czymś naturalnym, robimy to co roku - mówi Robert Lewandowski. Mam nadzieję, że dla rodziny, której pomagamy, te prezenty będą początkiem lepszej drogi. Wierzę, że Szlachetna Paczka to dobro, które idzie dalej. Cieszę się, że możemy do tego dołożyć swoją cegiełkę - podsumowuje kapitan biało-czerwonych.

To, że możemy dołączyć do Szlachetnej Paczki jest dla nas bardzo ważne - wyznaje Kuba Błaszczykowski. Mam wieli szacunek wobec wolontariuszy, którzy poświęcają swój czas, by pomagać innym i wkładają w to tyle serca. Nie mają z tego nic, oprócz poczucia spełnienia. Ale to chyba najlepsze, co można dostać w zamian. Wielki ukłon w ich stronę - dodaje pomocnik reprezentacji.

Cała drużyna z radością przygotowuje paczki - mówi Adam Nawałka. Zawsze staramy się pomóc tyle, ile możemy. Dajemy z siebie wszystko - i tu dziś, i na boisku, żeby nie zawieść ludzi, którzy trzymają za nas kciuki. Wszystkiego dobrego, serdeczności z całego serca dla wszystkich zaangażowanych w Szlachetną Paczkę - zakończył trener biało-czerwonych.

Szlachetnej Paczce pomaga też Ekstraklasa

Do pomagania razem ze Szlachetną Paczką dołącza także Ekstraklasa wraz z 16 klubami. W 16. kolejce LOTTO Ekstraklasy (18‒21 listopada) razem z piłkarzami na murawie pojawia się flaga akcji charytatywnej. Kibice natomiast zainaugurują "Szlachetną falę" w 15. minucie każdego spotkania na wzór słynnej "meksykańskiej fali".     

Jak pomagać ze Szlachetną Paczką?

Jeszcze nie wiadomo, ile rodzin otrzyma pomoc w tym roku, ponieważ wolontariusze wciąż odwiedzają potrzebujących. Jak podkreślają organizatorzy, w tym roku Szlachetna Paczka zaprasza do pomagania na wiele sposobów: można nie tylko przygotować paczki dla ubogich, ale też pomagać dzieciom i wspierać potrzebujących licytując dzieła sztuki oraz kupując ubrania.

W Polsce kończy się era dorobkiewiczów - już nie chodzi o to, żeby "mieć", ale "się dziać". Ludzie chcą iść w kierunku sensu życia, a nie posiadania -  mówi ks. Jacek Stryczek, założyciel Szlachetnej Paczki. Wierzymy w tę zmianę i wpisujemy się w nią. Tworzymy w ramach Paczki nowe projekty: Sztukę Teraz, Modę na Polskę oraz Inwestora Społecznego. Łączymy świat sztuki, mody i biznesu, bo wierzymy, że razem jesteśmy w stanie stworzyć piękniejszą Polskę - dodaje ks. Stryczek.

Aby pomagać potrzebującym ze Szlachetną Paczką, należy wejść na stronę: www.szlachetnapaczka.pl. W tym roku finał projektu zaplanowano na 10-11 grudnia.

APA