Thomas Thurnbichler ogłosił skład polskich skoczków na ostatnie zmagania w sezonie. Na Letalnicy wystąpi sześciu Biało-Czerwonych. Debiut podczas lotów zaliczy Jan Habdas.

Decyzją Thomasa Thurnbichlera na mamucie w Planicy wystąpi sześciu Polaków. W porównaniu do zawodów w Lahti doszło do jednej zmiany. Tomasza Pilcha, który nie zdołał zapunktować w Finlandii, zastąpi Andrzej Stękała. 

Zawody będą wyjątkowe dla Jana Habdasa. 19-latek zadebiutuje bowiem na mamuciej skoczni. 

Habdas niedzielne zawody w Lahti zaliczy na pewno do udanych. W loteryjnym konkursie zajął bowiem 11. miejsce - najwyższe w karierze w Pucharu Świata. Sam jednak po zawodach mówił, że wynik ten - ze względu na nierówne warunki - traktuje "z przymrużeniem oka". 

Oprócz wspomnianej dwójki do Planicy pojadą: Kamil Stoch, Piotr Żyła, Paweł Wąsek i Aleksander Zniszczoł. 

W składzie Polaków zabrakło Dawida Kubackiego, który ze względu na problemy zdrowotne żony przedwcześnie zakończył sezon. 

Rywalizacja na Letalnicy rozpocznie się już w czwartek o godz. 10:30 od kwalifikacji. Piątkowy konkurs - zgodnie z zapowiedziami - rozpocznie się o 15. 

Na sobotę zaplanowano rywalizację drużynową, a na niedzielę - finał sezonu. Weźmie w nim udział czołowa "30" klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Weekendowe zmagania rozpoczną się o godz. 10.