"Liczę na mecz jak sprzed czterech lat, gdzie Francuzi wygrali (z Argentyną – przyp. red.) 4:3 i dramaturgia tamtego meczu była niesamowita. Jeżeli finał skończyłby się podobnym wynikiem, to pewnie bylibyśmy szczęśliwi" - mówił Tomasz Kłos, były piłkarz reprezentacji Polski i członek Klubu Wybitnego Reprezentanta, w Radiu RMF24. W niedzielę w finale mundialu w Katarze "Trójkolorowi" zagrają z Argentyną.

Tomasz Kłos w rozmowie z Tomaszem Weryńskim stwierdził, że wczorajsze spotkanie mogło skończyć się zupełnie inaczej, gdyby nie gol Francji już w piątej minucie, który oszołomił Marokańczyków. Z czasem mecz stał się bardziej wyrównany, jednak zmiany przeprowadzone przez Didiera Deschampsa były świetnymi decyzjami, które doprowadziły do zdobycia drugiej bramki - podkreślił. 

Mimo to Marokańczycy przeważali w procentowym posiadaniu piłki, co pokazuje, jak odważnie i ofensywnie grali z mistrzami świata. Z pewnością dużym sukcesem dla Maroka jest samo dostanie się do półfinałów, gdzie jeszcze przed mundialem nikt nie przewidywał, że reprezentacja z Afryki zajdzie tak daleko - dodał Kłos. 

Gość Radia RMF24 twierdzi, że w finale Francja powinna grać bardziej defensywnie. Jak dodał, Messi może być największym zagrożeniem dla Francuzów, a sam Tomasz Kłos liczy na mecz "jak sprzed czterech lat, gdzie Francuzi wygrali 4:3 i dramaturgia tamtego meczu była niesamowita". Jeżeli niedzielny finał skończyłby się podobnym wynikiem, to pewnie bylibyśmy szczęśliwi - podkreślił. 

Pytany o reprezentację Polski, Kłos zaznaczył, że niewątpliwie odnieśliśmy pewien sukces, lecz "jeżeli chodzi o piękno naszej gry, to nie ma się czym szczycić". Brakuje przede wszystkim konsekwencji i wsparcia - zauważył. 

Potencjał naprawdę mamy bardzo duży. Z cienia wychodzą młodzi zawodnicy, ale oni muszą mieć więcej wiary w sobie i pokazywać to na boisku. (...) Nam chodzi o to, żeby zawodnicy, którzy wchodzą w skład tej drużyny, dawali coś więcej naszej reprezentacji niż to co już mamy - mówił były reprezentant.


Oprac.: Rafał Szarek

Po jeszcze więcej informacji odsyłamy Was do naszego internetowego Radia RMF24

Słuchajcie online już teraz!

Radio RMF24 na bieżąco informuje o wszystkich najważniejszych wydarzeniach w Polsce, Europie i na świecie.
Opracowanie: